Ana SayfaSEOGoogle'dan Arama Trendlerine Dayalı Oyun

Google’dan Arama Trendlerine Dayalı Oyun

-

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’dan arama trendlerine dayalı oyun geldi. Kendi alanında tek olan bu oyun kullanıcıların 2018 yılında yaptığı arama trendlerine dayanıyor. Peki siz bu 2018 yılı arama trendlerine ne kadar hakimsiniz?

Google’dan Arama Trendlerine Dayalı Oyun : Game of the Year

Yaptığı yenilikler ile her zaman kendinden bahsettiren Dünyanın en büyük arama motoru Google’dan arama trendlerine dayalı oyun geldi. Game of the Year adı verilen bu oyunda amaç Google’ın arama trendleri ile alakalı verdiği her 20 soruya doğru cevap verebilmek.

Oyunda sorular Google Trends verilerine dayandırılıyor ve her soruda sorular biraz daha zorlaşıyor. İlk etapta sorularda 2 şık varken daha sonra bu şık sayısı da giderek artıyor. 20 soruda yalnız 3 kere yanlış yapma hakkınız var. Ve üzülerek söylüyorum ki oyun İngilizce ve Dünya trendlerini içeriyor. Yani bir önceki yazımız olan “2018 Google Arama Trendleri” başlıklı içeriğimizden kopya çekemezsiniz.

Oyun içerisinde ayrıca ekstra puanlar kazanmak için “Bonus Sorular” yer alıyor. Bonus sorulara doğru cevap vererek ekstra puan kazanabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim her soruyu cevaplamak için sadece 10 Saniyeniz var.

Oyun Dünya trendleri baz alınarak oluşturulduğu ve daha çok “Aşağıdakilerden hangisinin araması 2018 yılında daha fazladır?” veya “Aşağıdaki ‘Nasıl’ aramalarından hangisi daha fazla aranmıştır?”  şeklinde oluşturulduğundan bu süre gayet yeterli görünüyor. Hem yeni bilgiler öğrenmek hemde bilginizi sınamak için sizleri de bu oyunu oynamaya ve sonuçları bizimle yorum alanından paylaşmaya davet ediyorum. Örneğin biz “Aşağıdaki ‘Nasıl?’ aramalarından hangisinin aranma sayısı daha yüksektir sorusuna yanıt olarak şıklarda yer alan Mars’a nasıl gidilir? şıkkını işaretledik fakat cevap, diğer şık olan “Nasıl ağaç yetiştirilir?” çıktı 🙂 Bu sayede Google arama trendleri hakkında  daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Eğer Google Trends bilgime güveniyorum ve/veya tahmin yeteneğim yüksektir diyorsanız, birde yeterli düzeyde İngilizce bilgisine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız sizleri de “Game of the Year” oyununu oynamaya ve aldığınız puanları yorum alanından bizimle paylaşmaya davet ediyorum. Arama trendlerine dayalı oyun, Game of the Year’a ulaşmak için yandaki adrese tıklayabilirsiniz : https://gameoftheyear.withgoogle.com

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...