Ana SayfaSEOGoogle'dan Google My Business Eleştirilerine Yanıt Geldi

Google’dan Google My Business Eleştirilerine Yanıt Geldi

-

Google, yakın zamanda Google My Business (Google Benim İşletmem) kontrol paneli arayüzünde değişikliklere gitti. Yapılan değişiklikler bazı kullanıcıların hoşuna giderken, bazı kullanıcılar ise değişikliğe tepki gösterdi ve/veya Google’a cevaplanmasını istedikleri sorular sordular.

Google’dan Google My Business Hakkında Sıkça Sorulan Sorulara Cevap

Kullanıcılar şuana kadar Google My Business kontrol panelinin yeni tasarımı hakkında oldukça fazla eleştiri yaptılar. Bir yandan eleştiri yapıp bir yandan da Google’a sorular sormaya başlayan kullanıcıları gören Google, içinde kullanıcıların en çok sorduğu sorular ve cevapları olan “Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)” bölümünü açtı. Bu bölümü de Twitter hesabı üzerinden duyurdu. İşte o Tweet;

Resmi Google My Business yardım forumunda yayınlanan bir başlıkta ise bir Google temsilcisi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Organizasyon hesapları için yapmış olduğunuz geri bildirimlere teşekkür ederiz. Google AdWords (Yeni adıyla : Google Ads) üzerindeki konumları senkronize etmek için Organizasyon Hesaplarınızı kullandığınız için teşekkür ederiz. Geri bildirimlerinize karşılık vermek ve süreci kolaylaştırmak adına aktif olarak çalıştığımızı bildirmek isteriz.”

İşte Sıkça Sorulan Sorular Bölümünde Yer Alan Soruların Bazıları

Yönetici Erişim Kısıtlama Yetkisine Sahip mi?

Evet. Google, ajansların yönetici erişimi istemesini veya işletme sahibinin doğrudan ajans hesabı üzerinden işlem yapmasını önerir. Bu erişim seviyesi, ajanslara ihtiyaç duydukları tüm olanaklara sahip olma yetkisi verir.

Bir Hesap Organizasyon Hesabına Taşındığında Google Aramalarındaki İşletme Bilgileri Panosu Kaybolur mu?

Hayır. İşletme hesabında yapılan taşıma işlemi Google aramalarında yer alan işletme bilgileri panosunda değişiklik olmasına yada aramalarda listelenmemesi gibi durumlara yol açmaz.

Google AdWords Hesabı İle Google My Business Hesabında Bulunan Konumlar Senkronize Edilebilecek mi?

Şimdilik hayır. Bu özellik şu anda desteklenmiyor, ancak Google, bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu özellik sisteme eklenmiş olacak.

Kaynak : Search Engine Journal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...