Ana SayfaSEOGoogle'ın Lazy Load İçeriğinizi Görebildiğinden Emin Olun

Google’ın Lazy Load İçeriğinizi Görebildiğinden Emin Olun

-

Diyelim ki site açılış hızınız için Lazy Load kullanmayı tercih ettiniz. Bu oldukça iyi bir hareket. Ancak Google’ın Lazy Load İçeriğinizi görebildiğinden emin olun! Google’ın Lazy Load kullandığınız içerikleri görmemesi sitenize büyük zararlar verebilir ve/veya emekleriniz boşa gidebilir.

Google’ın Lazy Load İçeriğinizi Görebildiğinden Emin Olun!

Google, Arama Motoru Optimizasyonu yapan kişiler için Google Developers (Google Geliştiriciler) üzerinden Lazy Load uygulamaları hakkında rehber yayınladı. Hemen Lazy Load hakkında bilgi sahibi olmayan okuyucularımız için bilgi verelim. Lazy Load, kritik olmayan veya sayfada ziyaretçinin karşısına ilk açılışta gösterilmeyen ve aşağılarda yer alan içeriklerin, yüklenmesi işleminin kullanıcı o içeriği göreceği zaman gerçekleşmesidir. Daha ayrıntılı bilgi için daha önceden oluşturduğumuz “Lazy Load Nedir?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lazy Load’ın Doğru Şekilde Uygulanması Çok Önemli

Doğru şekilde kullanımında site değerleri açısından oldukça önemli faydalar sağlayan Lazy Load, yanlış kullanımında ise sitenize büyük zararlar verebilir, içeriği oluşturmak için oluşturduğunuz emekler boşa gidebilir. Bu yüzden mutlaka Google’ın Lazy Load İçeriğinizi görebildiğinden emin olun.

Tam da bu noktada Google, Google Developers üzerinden Google’ın Lazy Load içeriği tarayabildiğinden ve dizine ekleyebildiğinden nasıl emin olunacağını açıklayan bir rehber yayınladı. Bu rehberi Google’dan Martin Splitt resmi Twitter hesabından duyurdu. İşte o Tweet;

Martin Splitt, bu rehberin yalnızca ilk sürümün bir parçası olduğunu ve bu konu hakkında daha fazla içerik oluşturacaklarını belirtti.

Kaynak : Developers.Google

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

5 Adımda Dijital Marka Bilinirliğinizi Arttırın

5 Adımda Dijital Marka Bilinirliğinizi Arttırın

0
Günümüzde neredeyse her şeyin dijitalleştiği dünyada markaların da bilinirliklerini artırmaları için dijital dünyada yer edinmeleri gerekiyor. Kullanıcılar zamanlarının çoğunu çevrimiçi platformlarda geçiriyor,  ürün ya...