Ana SayfaSEOOtel İşletmelerinin Kullanması Gereken Google Servisleri

Otel İşletmelerinin Kullanması Gereken Google Servisleri

-

Otel kelimesindeki rekabet ve turizm sektörünün büyüklüğü sebebiyle, Google bu sektör için bir çok servis geliştirdi. Her sektörde olduğu gibi, bu sektörde de başı çekmeyi planlayarak hareket eden Google’ın oteller için geliştirdiği servisleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Otel İşletmelerinin Kullanması Gereken 5 Google Servisi

Google Maps

Otel İşletmeleri İçin Google Haritalar

Google Maps Türkçe adıyla Google Haritalar, arattığınız bölgedeki turizm işletmelerini ve turistik yerleri bulmanıza yardımcı olur. Gezi planlamanızı yapmanızda da büyük katkıda bulunan Google Maps, telefon ve tabletlerle uyumlu aplikasyonu sayesinde de daima yanınızda.

Google My Bussiness

Otel İşletmeleri İçin Google My Business

Google Benim İşletmem servisi, işletmenizin Google’da ki profilini oluşturup, yönetmenizi sağlayan bir araçtır. GMB’de açacağınız profil, Google’ın tüm servisleriyle eşleşir.

Google Hotel Ads

Otel İşletmeleri İçin Google Hotel Ads

Google’ın oteller için özel olarak oluşturduğu reklam servisi olan Google Hotel Ads, işletmeniz için reklam vermenizi sağlar. Servisin iki farklı kullanım modeli vardır. Bunlar;

  • Cost Per Click (Tıklama Başına Maliyet)
  • Cost Per Conversion (Dönüşüm Başına Maliyet)

Google Hotel Ads Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Book On Google

Otel İşletmeleri İçin Book on Google

Book on Google eklentisi, işletmenizin Google üzerindeki profiline ücretsiz bir şekilde,”Rezeryasyon Yap” düğmesi eklemenizi sağlar. Müşterileriniz direkt olarak Google üzerinden otelinize rezervasyon yaptırabilir.

Bonus;

Google Trips

Otel İşletmeleri İçin Google Trips

Google Trips, seyahat severlerin, ilerideki seyahatleri için ilham veren, rezervasyonlarını yönetimlerini sağlayan çok yararlı bir Google servisidir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Binance Smart Chain Nedir?

0
Blokzinciri ekosisteminde, yeni ağlar geliştirilmeye devam ediyor ve kullanıcılara iyi bir deneyim sunuyor. BSC, yani Binance Smart Chain ağı bunlardan biridir. Kullanıcılara, token -...