Ana SayfaSEMGoogle Ads Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Google Ads Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

-

İşletmelerin dijital sektöre girmelerinin en büyük nedenlerinden biri pazarladığı ürünün satışını artırmaktır. En çok kullanılan arama motoru Google’ın Adwords platformu, amacı şatış artırmak olan işletmeler için birebir.

Google Adwords üzerinden verilen reklamlar sayesinde sermayesini artıran işletmeler, bunun yanında da tasarruf için ödediği reklam tutarlarını düşürmek isteyebilir.

Dönüşümü ürün satışı ile sınırlandıramayız. İşletmenin isteğine göre telefonla aranma, form doldurma, ya da mobil uygulamalarını indirme gibi bir çok yöntem dönüşümden sayılır.

Peki dönüşümleri artırırken harcanılan parayı nasıl düşürebiliriz?

3 Önemli Google Ads Optimizasyonu

Kalite Puanınızı Yüksek Tutun

Kalite puanı, seçtiğiniz anahtar kelimeler için belirlenen, Adwords’ün önemli gördüğü konulardan birisidir. Kalite puanınızı ne kadar artırırsanız, tıklama başı maliyetiniz o kadar düşer.

Görüntülü Reklamlarda Negatif Yerleşim Yapın

İşletmeniz ile alakasız hedef kitleleri kampanyanızı kurarken negatif olarak işaretlerseniz bu sizin tıklama başı maliyetinizi düşürecek ve alakalı hedef kitleye daha fazla gösterim yaparak dönüşümleri artıracaktır.

Ürün Listeleme Reklamlarında Tek Ürün Grubunu Hedefleyin

Merchant Center, e-ticaret sitelerinin en fazla dönüşüm aldığı, ürün listeleme reklamlarının bulunduğu reklam alanıdır.

Reklamverenler genelde bu yapının kurulumunda tüm ürünlerini kapsayan bir reklam gurubu açıp, yönetimini yaparlar.

Fakat yapılması gereken her ürün grubu için ayrı reklam grupları açarak, bu sınıflara ayrı ayrı reklam çıkmaktır.

Tüm ürünler için oluşturulan bir reklam gurubunda hangi markanın ne kadar başarılı olduğunu ölçümleyemez ve başarısız olanları eleyemezsiniz.

Her ürün grubunuz için oluşturduğunuz reklam gruplarında, performansınızı hesaplayarak, maliyetinizi düşürebilir, dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

0
İş dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan dijital pazarlamada, internetin de yaygın kullanımıyla beraber markaların online varlıklarını sürdürmeleri önemli hale geldi. İşletmelerin web site tasarımları...