Ana SayfaSEOGTmetrix Nedir? GTmetrix Nasıl Kullanılır?

GTmetrix Nedir? GTmetrix Nasıl Kullanılır?

-

Sitenizi hız açısından optimize ederken kullanabileceğiniz araçların başında gelen GTmetrix, sitenizi çeşitli testlere tabi tutarak sitenizin genel performansı hakkında bir puanlama yapar. Gtmetrix nedir yazımızda, aracı detaylı bir şekilde inceleyip, neler yapabileceğiniz ile alakalı ipuçları vereceğiz.

GTmetrix Nasıl Kullanılır?

Sitesine girdiğinizde önüne çıkan arama çubuğuna sitenizin tam adresini (Örn; https://www.aramamotoru.com) yazarak, tarama işlemini başlatabilirsiniz.

GTmetrix Nedir?

Tarama işleminin başlamasıyla birlikte sizi Loading ekranı karşılayacak. Bu ekranda kullanılan server ile tarayıcı bilgilerini göreceksiniz.

GTmetrix Nedir?

Tarama işlemi bittiğinde rapor sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sitenizin genel hız skoru (1), tekrar yüklenme skoru (2), tamamen yüklenmesi için geçen süre (3), sayfanın toplam boyutu (4) ve sayfa oluşumunda kullanılan toplam sorgu sayısını (5) görebilirsiniz.

Gtmetrix nedir

Araç siteyi performans konusunda sıkı bir testten geçiriyor ve raporda (ücretsiz versiyonu dahil) hepsini gösteriyor. Siteniz ile alakalı sunduğu raporda incelemelerini TYPE ve PRIORITY olarak ikiye ayırıyor. TYPE, performansın ne ile alakalı olduğunu, PRIORITY ise önem derecesini belirtiyor.

Gtmetrix nedir

TYPEPRIORITY

GTmetrix ve GTmetrix Pro Arasındaki Farklar

Ücretsiz sürümü de bulunan aracın Bronze, Silver, Gold ve Custom olmak üzere 4 ayrı ücretli versiyonu da bulunuyor. 11 temel özelliğe sahip araç, ücretli sürümlerinde bütün özelliklerin kullanılmasına izin verirken, ücretsiz sürümünde kısıtlı bir rapor sunuyor.

Daha detaylı bilgiyi GTmetrix ve GTmetrix Pro Arasındaki Farklar yazımızdan edinebilirsiniz.

Gtmetrix AramaMotoru.com İndirim Kodu

AramaMotoru.com ve Gtmetrix iş birliği ile, tüm AramaMotoru takipçilerine $15’lık indirim kodu hediye ediyoruz. “amotoru15” kodunu kullanarak GTmetrix Pro Silver ve Gold paketlerinde 15 Dolar indirim alabilir yada direkt olarak GTmetrix Pro Bronze paketine 1 aylık ücretsiz  sahip olabilirsiniz.

GTmetrix İndirim Kodu Nasıl Kullanılır?

  1. GTmetrix‘e üye olun ve oturum açın,
  2. Ardından sitenin üst kısmında yer alan GTmetrix Pro sekmesine tıklayın,
  3. Açılan sayfada Pro paketlerden birini seçin ve altında bulunan “Upgrade” butonuna tıklayın,
  4. Açılan sayfada kredi kartı bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra, bir sonraki adıma geçin.
  5. “Add Coupon Code” bölümüne az öncede belirttiğimiz “amotoru15” indirim kodunu girin.
  6. Ve ardından “Apply” butonuna tıklayın.

İşlemleri yaptığınızda indirim kodu hesabınıza uygulanacak ve Pro paketlerden seçtiğinizi kullanmaya başlayacaksınız.

GTmetrix ve GTmetrix Pro Arasındaki Farklar [Hediyeli]

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Ücretsiz SEO Aracı GTMetrix

 Ücretsiz SEO Aracı GTMetrix

0
GTMetrix, web sitelerinin performansını ölçen ve analiz eden bir çevrimiçi SEO aracıdır. Bu araç, web sitelerinin hızını, yüklenme süresini ve genel performansını değerlendirmek için...