Ana Sayfa SEO hume.google.com Nedir?

hume.google.com Nedir?

-

Google Analytics’i sıkı takip ediyorsanız Gerçek Zamanlı > Genel Bakış sekmesinde sitenizde o an yer alan canlı kişi sayısını görürsünüz. Bu sayfada bu sayıyla birlikte yapılan yönlendirmeler, trafik gönderen sosyal mecra kaynakları, Google Arama kelime grupları ve aktif sayfaları görürsünüz. İşte burada zaman zaman yönlendirmeler kısmında karşınıza çıkan hume.google.com nedir?

Google Apis Nedir? Google Analytics’te Neden Google Apis Trafiği Görülür?

Yönlendirme Kaynağı hume.google.com nedir?

Benim gibi bir ekranı gerçek zamanlı sayfalarını kontrol etmek için kullanıyorsanız veya Google Analytics verileri içinde çok zaman geçiriyorsanız Edinme > Tüm Trafik > Yönlendirmeler altında hume.google.com ile karşılaşabilirsiniz.

“googlequicksearchbox/referral” Nedir?

Burada karşılaşabileceğiniz pek çok kaynak arasında pek az rastlayabileceğiniz yönlendirme kaynaklarından bir tanesidir hume.google.com ve pek çok belki de hiç karşılaşmamış olabilir. Hakkında çok fazla bilgi bulunmamakla birlikte sınırlı sayıda bilgiden ulaşabildiğimiz hume.google.com Alphabet Inc. (GOOG) çalışanları tarafından Bilgi Grafiği(Knowledge Graph)’nde kullanılan birçok büyük veri tabanını düzenlemek ve yönetmek için kullanılan bir arayüzdür ve genellikle arama sonuçlarında sağ tarafta bulunan verilerin kontrolünü sağlamak için kullanılır.

Birçok site sahibi ve site yöneticisi, hume.google.com adresinde sitelerine yönlendirilen trafikle karşılaşır. Bu alt alan adına doğrudan ziyaret etmek sizi Google ana sayfasına götürür. Hume.google.com sitesine sadece erişmeye yetkili kullanıcılar giriş yapabilir.

Hume.google.com adresine erişmeye yetkili kullanıcılara, bu alt alan adı üzerinde çalışma yapma izni verilmeden önce bir gizlilik sözleşmesi (NDA) imzalatılmıştır.

 

İsmail Emrah Demirayakhttps://www.demirayak.org/
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

İçerik tarihini değiştirmek sıralamayı etkiler mi?

İçerik tarihini değiştirmek sıralamayı etkiler mi?

0
Sayfa içerisinde önemli bir değişiklik yapılmadan web sayfalarının yayınlama tarihlerini değiştirmek sıralamayı etkiler mi sorusunu John Mueller yanıtladı. Google'dan John Mueller eski tarihte hazırladığınız içeriklerin...