Ana SayfaE-Ticaretİşletmenizi Öne Çıkaracak Yapay Zeka Araçları Neler?

İşletmenizi Öne Çıkaracak Yapay Zeka Araçları Neler?

-

Pazarlamada yapay zeka (AL) kullanımı ana akım haline gelmiştir. Markalarını ve işletmelerini tanıtmak için yapay zeka aracı kullanmayan şirket nerdeyse yoktur. Eğer bir blog yazarı, e-ticaret girişimcisi ya da satış ortağı iseniz, yapay zeka destekli pazarlama araçlarından yararlanmak iş planının bir parçası olmalıdır. Böylece, hedeflerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak etkili bir pazarlama stratejisi yürütebilirsiniz.

İşletmenizi Öne Çıkaracak Yapay Zeka Araçları Neler?

Yapay Zeka Pazarlama Aracı Nedir?

Yapay zeka pazarlama aracı, otomatik kararlar oluşturmak için yapay zeka teknolojisini kullanan bir yazılım veya platformdur. Amaç, alıcının bir sonraki hamlesini öngören bir pazarlama stratejisi geliştirmektir.Dolayısıyla bu kararlar, pazar eğilimi ile birlikte analiz edilen ve yorumlanan toplanan verilere dayanmaktadır.

Tüm bu analizler ve yorumlar, gerçek bir insanın müdahalesi olmadan gerçek zamanlı olarak yapılır. İşletmeler için yapay zeka pazarlama araçlarını bu kadar gerekli kılan, ışık hızında otomatik kararlar alma kapasitesidir.

En İyi Yapay Zeka Pazarlama Araçları

Jasper.ai

Jasper.ai, bir zamanlar Conversion.ai olarak biliniyordu.İçerik pazarlama stratejisini otomatikleştirir. Bu yapay zeka pazarlama aracı yüksek kaliteli reklam metni, e-postalar, açılış sayfaları, makaleler veya sosyal medya gönderileri oluşturmayı amaçlar.Bu araç, insan sesine uygun metin yazmak için OpenAI tarafından geliştirilen GPT3 modelini kullanır. 

Jasper.ai; AIDA, Feature to Benefit, PAS ve Before-After-Bridge Framework için yerleşik şablonlara sahiptir. Bu aracı kullanırken tek yapmanız gereken marka adınızı veya ürününüzü eklemektir.Jasper.ai sizin için kopyayı oluşturacaktır. 

E-ticaret mağazaları da bu güçlü yapay zekayı kullanarak ürün açıklamaları üretebilir. Örneğin Amazon tek bir düğmeye tıklayarak ürün madde işaretleri veya açıklamaları oluşturabilir.Bunun yanında  başlıklar ve meta açıklamalar yazabilir.

GrowthBar

GrowthBar, içerik oluşturmayı otomatikleştirmek için GPT-3 AI kullanır. Ayrıca GrowthBar; anahtar kelimeler, tam kelime sayısı, bağlantılar, görseller ve daha fazlasını önerebilir. Araç, blog yazısı içerik taslakları oluşturmanın yanı sıra kapsamlı geri bağlantı sağlama yeteneğine de sahiptir. Ayrıca bir Chrome uzantısı da mevcuttur.

Phrasee 

Phrasee, “marka dili optimizasyonuna” odaklanan bir yapay zeka aracıdır. Bu yapay zeka destekli pazarlama platformu, şirketlerin kopyalarında kullandıkları marka dilini güçlendirmeyi amaçlar. Bir makine öğrenimi algoritması ile birlikte doğal bir dil oluşturma sistemi kullanır. Bu sayede e-postalar, Instagram, Facebook ve hatta anlık bildirimler için bir kopya oluşturabilir. Sonuçta ise, marka ile uyumlu ve etkili, kulağa insan gibi gelen bir metin oluşturur. Virgin ve Domino’s, Phrasee müşterileri arasında sayılıyor.

Smartwriter.ai

Smartwriter.ai, e-posta erişimini otomatikleştirmeye yardımcı olur. Bu yapay zeka aracı, müşterilerin ilgisini çekmek için kişisel bir konu satırı da dahil olmak üzere kişiselleştirilmiş bir e-posta oluşturur. Ayrıca backlink oluşturma, Shopify ürün başlığı ve açıklaması oluşturma ve hatta kişiselleştirilmiş soğuk e-posta erişimi sağlar.

Optimove

Optimove, yapay zeka tabanlı pazarlama işlevlerine sahip bir müşteri veri platformudur. Tek bir gösterge tablosunda tüm bilgilerin birleşik bir görünümünü sağlamak için farklı platformlardan veri toplamaya yardımcı olur. Optimove sayesinde işletmeler bilgileri analiz edebilir veya paylaşabilir.Pazarlama stratejilerine kolaylıkla karar verebilir. 

SEO ve Dijital Pazarlama ile daha fazla müşteriye ulaşmak ister misiniz?

Uzman ekibimiz ile sizleri daha üst sıralara çıkartıyor işlerinizi büyütüyoruz!

İletişim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?