Ana SayfaSEO5 Yöntemle Web Site Trafiğinizi Artırın 

5 Yöntemle Web Site Trafiğinizi Artırın 

-

Web Sitesi hem insanlar için hem de firmalar için fazlasıyla önemlidir. Bu yüzden bir web sitesi tasarlanırken son derece dikkatli olunmalıdır. Bu yüzden çok özenli bir çalışma yapılmalı, uzun bir araştırma yapıp ortaya objektif veriler konulmalıdır, ürün, hizmet ve markanın iyi bir şekilde sunulabilmesi için tüm detaylar dikkat edilmelidir. 

Anahtar Kelime Çalışmaları 

Google arama motorlarında arama yaptığımızda çıkan sonuçlar, kullanıcıların karşısına rastgele veya bi anda çıkmamaktadır. Burada yapılan en önemli çalışma çıkan sonuçlara göre önümüze çıkan anahtar kelimelerdir.

Google’da her anahtar kelimenin bir algoritması vardır. Arama motorlarında her arama yaptığımızda belirlenen bazı kelimeler bu sorguyu sayfalar ile eşleştirir. Ayrıca sitenin içeriği düzgün ve anlaşılır şekilde olmalıdır. Anahtar kelimeler sitelerle ne kadar uyumlu olursa avantaj o kadar artar. Çünkü Google’daki sıralamanın artması ve yüksek tıklanma alınması bu açıdan büyük önem arz etmektedir. Bu yöntem sadece bir seferlik için değil sürekli yapılması ve takip edilmesi gereken bir aşamadır.

İçerik Kalitesi ve Düzenli Paylaşım

Bir web sitesi üst sıralarda yer almak istiyorsa belirli kurallara uymalıdır aksi takdirde istediği sonuçlara ulaşamaz. Bu kurallardan en önemlileri; kaliteli, özgün ve anlaşılır içerikler oluşturmaktır. Siteye gerçek ziyaretçiler çekmek için anlaşılır ve etkili bir dil kullanmak gerekir. Ziyaretçileri sıkmamalı ve karışıklıktan uzak olmalıdır. Web sitesini sürekli aktif tutmalı ve bloglar, paylaşımlar ile desteklenmelidir.

Site Dışı Çalışmaları (Backlink)

Backlink, bir web sitesinin diğer bir web sitesine yönlendirilmesine denir. Bu işlem linkler vasıtasıyla gerçekleşir. Bu sayede web site trafik kazanır. Site dışında trafik artırmayı amaçlayan backlink, bir başka sitenin linkini alarak siteye referans olabilir.  

Web Site Performans ve Hızı

Bir web sitesinin hızlı bir şekilde açılması kullanıcılar tarafından en çok dikkat edilen hususlardan birisidir. İnsanların tahammül seviyesi az olduğu için hız kavramının ne kadar öneme sahip olduğunu gösteriyor.

Bir ürüne, hizmete veya bilgiye ulaşmak isteyen kullanıcılar girdiklerini ne kadar hızlı açılacağına dikkat eder ve ona göre site seçimi seçer. Ayrıca sitede kullanılan görsellerin büyüklüğüne ve küçüklüğüne de dikkat edilmelidir. Çünkü sitenin hızını etkileyen faktörlerdir. Dijital olan tüm cihazlarda bu sitelerin hızlı bir şekilde açılması da performansı etkiler. 

Google ADS Reklam Çalışmaları

Google ADS reklamları hizmetini kullanarak web sitedeki hizmetleri veya ürünlerin reklamını doğru bir şekilde yaparak satış, marka bilinirliği gibi değişik stratejilerle sitenin trafiğini artırabiliriz. Bu stratejilerle hedef kitleyi web sitesine çekebiliriz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...