Ana SayfaSEOJohn Mueller Zengin sonuçların görünmeme sebebini açıkladı

John Mueller Zengin sonuçların görünmeme sebebini açıkladı

-

Google çalışanı John Mueller, Amazon Müzik hizmetinin SEO lideri Stefan Pioso zenginleştirilmiş sonuçlar ile ilgili sorusuna cevap verdi. Zenginleştirilmiş sonuçların aram konsolunda işlendiği halde neden arama sonuçlarında görünmediğini sordu.

Yapılandırılmış veriler ile arama sonuçlarında ziyaretçilere içerik hakkında önemli ve dikkat çekici bilgiler veriyoruz. Bu verileri sitemizdeki kod yapısını oynayarak arama motoru botlarına bildirebiliyoruz. Peki Google bu verilerin hepsini arama sonuçlarında gösteriyor mu? bu sorunun cevabı John Mueller cevaplayana kadar yoktu. Zenginleştirilmiş sonuçlar ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Google yapısal veri test aracı yeni alan adında devam ediyor

İşaretlenmiş veriler neden arama sonuçlarında çıkmıyor?

Google çalışanı John Mueller işaretlenmiş verilerin arama sonuçarından neden çıkmadığı ile ilgili üç madde verdi ve bu maddelerden dolayı arama sonuçlarında işaretlenmiş verileriniz çıkmıyor olabilir dedi.

  • İşaretleme geçerli değil
  • Kullanım durumu Google’ın politikalarına uymaması
  • Web sitesi kalite ihlali nedeniyle zengin sonuçlar ayrıcalıklarını kaybedebilir

İşaretleme geçerli değil

İşaretlemenin Google’ın yapılandırılmış veri yönergelerine uygun olmadığı anlamına gelir veri işaretlemeleriniz eski sürümde kalmış olabilir Zengin sonuçlar testi ile hatalara göz atabilirsiniz.

Kullanım durumu Google’ın politikalarına uymaması

Zengin sonuçların yanlış yapılandırması veya henüz her siteye açılmammış beta özelliklerden dolayı verileriniz arama sonuçlarında gözükmeyebilir.

Kalite İhlali

Kalite ihlali çözülmesi oldukça zor bir durum, Zenginleştirilmiş sonuçlar aracılığı ile arama sonuçlarını manipüle etmeye çalışılmasından veya diğer Google cezalarından kaynaklanabilir.

John Muellerin konu ile alakalı açıklaması;

“Yapılandırılmış veriler ve genel olarak zengin sonuçlar söz konusu olduğunda, bunlara birkaç farklı düzeyde bakmaya çalışıyoruz. Bunun breadcrumbs için bu kadar geçerli olup olmadığını bilmiyorum.

İlk şeyler, teknik bir bakış açısından, geçerli bir işaretlemedir. Öyle görünüyor, bunu test aracıyla test edebilirsiniz.

İkincisi, politikalarımıza uyuyor mu? Muhtemelen breadcrumbs için daha az sorun olur. Çünkü bilmiyorum, breadcrumbs breadcrumbs dır. Onları kötü bir şekilde yapmak zor sanırım. “

Tüm bunlar siteniz için geçerli değilse Google’ın kalite algoritmasından dolayı zenginleştirilmiş sonuçlarınız arama sonuçlarında gözükmeyebilir. John Mueller her detayı kontrol ettikten sonra sizin tarafınızdan bir sorun gözükmüyor ise “Google Destek” forumuna gitmenizi tavsiye ediyor.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO'ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

SEO’ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), çevrim içi görünür olmanıza, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için gerekli bir stratejidir. SEO çalışmaları zaman ve emek gerektiren uzun...