Ana SayfaSEOKanıtlanmış SEO Teknikleri

Kanıtlanmış SEO Teknikleri

-

Arama motoru algoritmalarının, sıklıkla güncellendiğini biliyoruz. bu yüzden hangi tekniklerin gerçek anlamda başarıya ulaştırdığını takip etmek oldukça zor. Buna küçük bir örnek vermek gerekirse, yeni gelen algoritma güncellemeleri ile birlikte, geçtiğimiz dönemlerdeki bir çok SEO tekniği artık kullanılmıyor. Ama bazı teknikler var ki yıllardır güncelliğini korumaya devam etmekte. Bu tekniklere bir mantık çerçevesinde bakılırsa, bir süre daha da devam edeceğe benziyor.

İşte kendisini kanıtlamış SEO teknikleri;

1.Etkileşim

Google siteniz üzerinde etkileşim fark ederse, sizi sıralama yükselterek, ödüllendiriyor. Bunun nedeni, kullanıcılar sitenizde uzun vakitler geçirdiğinde, Google bunu onların memnuniyeti olarak algılıyor ve olumlu değerlendiriyor.

 

2. Hızlı Yüklenen Sayfalar

Site hızının sürekli olarak vurgulanmasının nedeni, SEO tekniği açısından bakarsak, her geçen gün önemini artırmış olmasıdır. İnternet’te yapılan testler sonucunda çıkarılan istatistiklerde, bir site 3 saniye içinde açılmaz ise, kullanıcılar siteyi terk etme eğilimine giriyor. Kullanıcı deneyiminin iyi olması bizim olmazsa olmazımız. Bu yüzden site hızı artırma tekniklerini kullanarak, site hızımızı optimize etmemiz gerekli.

 

3. In-Depth İçerikler

In-Depth içerik, var olan içeriklerin geliştirilmesi eylemidir. Sitenizde, bazı içerikler, bulundurdukları konu nedeniyle sıralamalarda diğerlerine göre çok daha iyi performans gösterebilir. Bu içeriklere yoğunlaşarak, içindeki bilgileri güncelleyebilir, daha etkili ve güçlü anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz.

 

4. Kaliteli Backlinkler

Backlinkler, her site için kritik önem taşımakta. Sıralamalarda kendinizi gösterip, iyi bir yere sahip olmak istiyorsanız, backlink almanız şart. 2018 ile birlikte blog yorumlarından ve satın alınan backlinkler değerini yitirecek. Doğal olarak aldığınız backlinklerin ise değeri artacak. Buna önem gösterip, doğal yollardan backlink almaya çalışmalısınız.

 

5. Yerel SEO (Local SEO)

Markanız veya şirketiniz fiziksel bir alana sahip ise, işletmenizin yerel anlamda listelenmiş olup, olmadığını kontrol edin. Aramalarda, coğrafi konum eskisinden çok daha önemli. Hem optimizasyon hem de kullanıcıların yaptıkları aramalar bunu gösteriyor. ,

 

6.Misafir Yazarlar

Misafir yazarlar her zaman olduğu gibi etkisini korumaya devam ediyor. İçeriklerin kalitesi ne kadar iyi olursa, etkisi de aynı orantıda iyi oluyor. Birbirini tekrarlayan içeriklerden kaçınmalısınız, orijinalliğinizi korumalısınız. Sektörünüzde öne çıkan bloggerlardan, siteniz için yazı isteyebilirsiniz, aynı şekilde sektörünüzde öne çıkan bloglara yazı yazmayı da teklif edebilirsiniz. Emin olun satın aldığınız backlinklerden daha etkili olacaktır.

 

7. Teknik SEO

404 hataları ve HTTPS geçişi gibi SEO’nun teknik tarafını da ihmal etmeyin. Bu teknikler, sitenizi hazırlarken, daha içerik üretememişken yapılmalıdır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...