Ana SayfaSEOKeyword Stuffing Nedir?

Keyword Stuffing Nedir?

-

Keyword stuffing, belirlenen anahtar kelimeyi kullanıcıların göremeyeceği fakat botların fark edeceği şekilde siteye yerleştirerek yapılan eski bir Black Hat SEO tekniğidir. Keyword stuffing yönteminde sadece botların görebileceği şekilde ve göze batmadan belirlenen anahtar kelimeler tekrarlanır bu da arama motorları tarafından fark edilir. Bu sayede yöntemin uygulandığı internet sitesi arama motorlarının derecelendirme algoritmasını manipüle ederek daha iyi sıralamalar kazanır.

Keyword Stuffing Örneği

Keyword Stuffing ve SEO

Çok eski bir yöntem olan stuffing yöntemi, günümüzde etkisini tamamen kaybetmiş durumda olmasının yanında uygulandığı anda arama motorları tarafından farkedilip, çok ağır cezalara maruz bırakabilir.

Arama motorları eskiden daha basit ve stabil olmayan algoritmalar eşliğinde çalışırdı. Arama motorları tarafından iyi ve kötü ayrımı yapılamazken uygulanan bu yöntemler, zamanında büyük başarılara ulaştırıyordu.

Bir başka eski Black Hat SEO örneği; Cloaking

Algoritma ve yapay zeka teknolojisinin birleşimi ile birlikte bu tür yöntemler ile SEO yapmak mümkün değil. Arama motorları sitelerin hangi anahtar kelimeleri ne kadar sıklıkla kullandığını analiz ediyor ve bunun için özel algoritmalar oluşturuyor.

Siz Stuffing yöntemine başlar başlamaz arama motorları tarafından farkedilip, kara listeye alınıyorsunuz. Google ve diğer arama motorları geçmişte Keyword Stuffing çalışmalarının iç yüzünü çözdükten sonra Black Hat SEO başlığı altına değerlendirmeye başlamıştır.

Bu yöntem ile sadece ilkel arama motorlarında sıra kazanabilirsiniz. Google, Yandex, Bing v.b gelişmiş algoritmalara sahip arama motorlarında hiç bir şekilde işe yaramayacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...