Ana SayfaSEOKüçük işletmeniz için en iyi 5 Google Ads taktiği

Küçük işletmeniz için en iyi 5 Google Ads taktiği

-

Google ADS, hizmet veya ürünlerinizi dijital ortamda tanıtma imkanı sağlayan Google tarafından geliştirilen bir dijital pazarlama aracıdır. Google her gün milyonlarca insanın etkileşim içerisinde bulunduğu dünyadaki en büyük çevrim içi ağlardan biridir. Google milyonlarca veriyi her saat işleyerek eşleştirmeleri sağlar ve gelişen yapay zekası ile birlikte verileri daha sağlıklı ve tam hale getirir. 

Google ADS sayesinde rekabet gücünü geliştirmek, pazar içerisinde yer sağlamak amacı ile tüm verilerin kullanım potansiyelini size sunmaktadır. Hedefleme, bütçelendirme, ve ölçümleme imkanı sağlamaktadır. Bu sayede optimum bütçe ile maksimum kazançlar sağlanmaktadır. Profesyonel bir kurulum ve yönetim ile Google Ads ürünlerinizin ve markanızın tanırlılığını ayrıca kurumsallığını da artıracaktır. Pazarlama maliyetlerinde düşüş sağlanırken web sitesi trafiğini, satış artışını artırmaktadır. Google reklamlarının verimli şekilde kullanılması için önemli ipuçlarını bakacak olursak:

Videolar için google ads

Küçük işletmeler için Google Ads taktikleri

Anahtar kelimeleri özenli bir ön çalışma ile hazırlanması gerekmektedir

Potansiyel müşterileriniz sizi Google arama motorunda hangi anahtar kelimeleri aratarak bulabilmesini belirleyerek “anahtar kelimeler” listesi oluşturarak başlamalısınız. Bunun için Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcısı aracını ücretsiz kullanarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Google Ads üzerinden yaptığınız çalışmalardan en çok yapılan hatalardan birisi de “pozitif anahtar kelimeler” e odaklanmaktır.

Sadece pozitif anahtar kelimeler yere “negatif anahtar kelimeler” de belirlemeniz gerekmektedir. Kapsamlı bir şekilde yapılacak olan negatif anahtar kelimeler listesi, trafik kalitesini de artırmakta yardımcı olur ve tıklanma oranlarında artışlar sağlamaktadır. 

Google Ads çalışmalarını SEO ile güçlendirilmeli

Arama motoru sıralamasında ilk sıralarda yer almak için site trafiğinizi arttırmak büyük önem taşır. Google Ads, hızlı bir geri dönüş almak için ve anlık olarak değişimlerle optimizasyon olanağı tanımasıyla ön plana çıkmaktadır. Bunlar dışında kalıcı işletmeler için SEO ile desteklemeniz de önemlidir. Verimli bir SEO çalışması için öngörülen süre 6 ile 12 ay arasında değişmektedir.

Başarılı, anlaşılır ve kısa çağrı metni oluşturulmalıdır. 

Reklamlarınız da görülecek olan çağrı metinlerinin  başarıya ulaşması büyük önem taşımaktadır. Potansiyel müşterinizi ilgilendirmeyen Potansiyel müşterinizi ilgilendirmeyen ve ilk okunduğu anda ilgisini çekmeyen reklam metinleri tıklanma oranlarını oldukça azaltacaktır. Google, aynı zamanda yapmış olduğunuz reklamlarınızın kalite puanlarını da hesaplamaktadır. Dikkat çekecek şekilde yazılmış reklam metinleri ile  hem tıklanma oranınızı arttırırken hem de reklam kalite puanınızı da pozitif yönde etkileyecektir. 

Reklamlar maksimum düzeyde olarak optimize edilmeli  

Google Ads verilerinden başlayıp  açılış sayfanızın kalitesine kadar yüzlerce metriği sizlere sunmaktadır. Potansiyel müşterilerinizin konum verilerine kadar detaylı raporlara ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Reklamınızı maksimum verim alıncaya kadar takip etmeye devam etmelisiniz. Sunduğunuz hizmet ya da ürünün müşterilere ulaşma oranı, Google Ads çalışmanızın başarısı için ölçüt olarak kabul edilir.

Google Ads geliştirmeye açık olunmalıdır.

Reklam çalışmalarınız size potansiyel müşterilerinizin hangi kelimelerle arama yaptıkları konusunda çok önemli veriler sunmaktadır. Aynı zamanda hangi ürün ve hizmetin tredler içerisinde olduğunun ipuçlarını vermektedir. Reklam çalışmalarınızda daha iyiye gitmek için aldığınız veriler ile blog yazıları hazırlayabilir ve potansiyel müşterilerle organik tıklanmaya ulaşabilirsiniz. 

Dönemsel olarak yapılan çalışmalar yerine sürekli optimize edilmiş reklam çalışmasının getirisi çok daha fazla olacaktır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO'ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

SEO’ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), çevrim içi görünür olmanıza, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için gerekli bir stratejidir. SEO çalışmaları zaman ve emek gerektiren uzun...