Ana SayfaSEOLatent Semantic Indexing (LSI) nedir?

Latent Semantic Indexing (LSI) nedir?

-

Latent Semantic Indexing, Türkçe’de Gizli Anlamsal İndeksleme anlamına gelmektedir. Latent Semantic Indexing, içerikte kullanılan anahtar kelimeler ve kelimelerle ile ilgili olan terimler arasındaki ilişkiyi tespit etmek amacıyla kullanılan bir yöntemdir.

Daha kapsamlı ifade etmek gerekirsek, Google’da indekslenen içeriklerin kullanıcı aramalarında geçen anahtar kelimeleri içerip içermemesiyle alakalı bir yöntemdir. Bu yöntemin kullanılmasının en büyük amacı, doğru sonuca ulaşılmasını sağlamaktır. 

Latent Semantic Indexing (LSI) nedir?
Latent Semantic Indexing (LSI) nedir?

Latent Semantic Indexing (LSI) anahtar kelimeler nasıl bulunur?

LSI anahtar kelimeleri bulmak için birkaç temel yöntem var. Daha temel seviyedeki içerik üreticiler için aşağıdaki araçları kullanmasını tavsiye ediyoruz.

Google araması yaparak

Seçtiğiniz bir anahtar kelime ile Google araması yaparak en altta çıkan sonuçlardan fikirler edinebilirsiniz.

Google Keyword Planner kullanmak

Geniş çaplı bir arama sistemi üzerinden arattığınız anahtar kelime ile ilgili farklı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Örnekleri incelemek

Anahtar kelimeleriniz ile ilgili benzer içerikleri inceleyebilirsiniz. İçerisinde geçen kelimeleri örnek alarak kendi sitenize de bu şekilde anahtar kelimeler oluşturabilirsiniz.

LSI kullanımı ne kadar faydalıdır?

LSI, kullanıcıların  istediği içerikleri yaratmak için yol gösteren bir yöntemdir. İçeriğinizin  arama motorlarında spam olarak etiketlenmesini engeller. Dikkatli uygulandığı zaman  yanlış terimleri sitenizde sıralanmasını önleyerek  arama motoru sıralamasında öne çıkmanızı sağlar.  Faydalı içerik üretmenizi sağlar. Gerekli faktörler sağlanarak doğru kullanıldığında hedef kitlenize ulaşarak, site trafiğinizi arttırır. Siteniniz otoritesini arttırır. Doyurucu bilgiler oluşturmanızı sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO'ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

SEO’ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), çevrim içi görünür olmanıza, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için gerekli bir stratejidir. SEO çalışmaları zaman ve emek gerektiren uzun...