Ana SayfaSosyal MedyaLinkedIn'de bağlantılarınızı arttırma yöntemleri

LinkedIn’de bağlantılarınızı arttırma yöntemleri

-

İş hayatına adım atma ve çalışma sürecinde etkin olarak kullanılan platformlar arasında en meşhuru Linkedln olarak görülebilir. Dijital alanda iş hayatınızı ön planda gösteren platform birçok kişi tarafından kullanılır.

Herkesin kendine özel profil oluşturabildiği uygulama, bağlantı kurma ve devamında takipçi kazanma süreci ile ilerliyor. Paylaşımlar da yapılabilen Linkedln uygulamasında paylaşımlar pek çok kişinin görebileceği şekilde düzenleniyor. Etkileşim oranının oldukça fazla olabileceği bu platform doğru strateji ile çok daha iyi noktaya gelebilir.

Kişisel Profili Güncel Tutmak Önemli

Linkedln profilinin güncel olması büyük önem taşır. Yapılan yeni işlerin profile eklenmesi önemlidir. Yeni bağlantılar edinmekte büyük önem taşır. 

Şirket Profilinizi Tamamlayın

Şirket profili için bütün bilgileri doğru girmeye önem verin.

Profilde Tam Ad Kullanıma Dikkat Edinilmeli

Kişilerin doğru tespiti için profilde adın doğru olması da önemlidir.  Marka için kullanılan isim ne ise profil isminde de aynı şekilde isim geçilmesi önemlidir.

Profile Uygun Şekilde İçerik Oluşturulmalıdır

Yapılan işe yönelik paylaşımlar da bulunmak doğru kitleye hitap etmek için önemlidir. Yapılan paylaşımlar ve profil içeriği iş başlığı ile doğru orantılı olmalıdır.

Profil Analizi Süreci

Kendi profilinizin düzenlemesini yaparken diğer profillere göz atmak önemlidir. Farklı kişilerin profillerini inceleyerek onlardan ilham alabilir ve belli ölçüde ağ gelişimine katkı sağlayabilir.

Farklı kişilerden paylaşım talebi istenebilir

Aynı sektörde bulunan kişilerden görünürlük açısından olumlu paylaşımlar yapması talep edilebilir.

Linkedln platformunda aktiflik gösterin

Platformu aktif kullanmak önemlidir. Belli zaman dilimlerinde gönderi paylaşmak, yorum yazmak ve beğeni kısmını kullanmak profili önemli derece harekete geçirir.

İstikrar Oldukça Önemlidir

Profili düzenli ölçülerde güncellemek, belli zaman dilimlerinde paylaşım yapmak istikrarın temel durumlarındandır. İstikrar profilin çok daha canlı olmasında etkili olur.

Anahtar Kelime Kullanımına Dikkat Edin

Paylaşımları yaparken anahtar kelime kullanımı da önem koşulları arasındadır. Doğru anahtar kelimeleri kullanarak paylaşımı çok fazla kişinin ulaşabileceği hâle getirir.

Takipçileri Harekete Geçirecek Yaklaşımlarda Bulunun

 Bazı durumlarda paylaşımların içeriğinde takipçileri yorum yapmaya yöneltecek sorular sorulabilir. Bu şekilde etkileşim oranı yükseliş gösterir.

Farklı Kanallardan Link Eklemesi Yapın

Web sitesi veya başka bir sosyal medya uygulaması üzerinden Linkedln profiline gönderme yapılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?