Ana SayfaSosyal MedyaLinkedIn'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?

LinkedIn’de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?

-

LinkedIn, kişilerin işletmeleri ile ilgili bağlantı kurdukları ve özgeçmişlerini paylaştıkları ve iş bulmalarına yardımcı olan profesyonel bir ağ sitesidir. Şirketleri ile ilgili olan gelişmeleri paylaşmak, yeni çalışan arayışı yapmak veya kurumsal iletişimlerinizi güçlendirmek isteyen birçok kişi veya firma LinkedIn kullanmaya özen gösterir. LinkedIn’de paylaşım saatleri oldukça önemlidir.

LinkedIn Hangi Amaçlarla Kullanılır

Genellikle kurumsal iletişimleri güçlendirmek için kullanılan bir sosyal medya platformudur. LinkedIn’in kullanım amaçları sektörlere göre farklılık gösterebilir. Bunlar;

  • Sektörde olan önemli gelişmeleri takip etmek,
  • İş yaşamında olan kişileri takip etmek,
  • Önemli gelişmelerden haberdar olmak,
  • iş ya da işçi aramak,
  • Kurumsal imaj ve marka imajını güçlendirmek.

LinkedIn’in kullanım amaçları arasında yer alır.

LinkedIn'de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?
LinkedIn’de Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?

LinkedIn Paylaşım Günleri

Haftanın günleri göz önünde bulundurulursa, pazartesi günü iş yoğunluğu bir hayli fazla olduğu bilinmektedir. Bu nedenle LinkedIn kullanım günleri pazartesi günü yoğun değildir. Pazartesi günü iş yoğunluğunu azaltan kişiler salı günü LinkedIn’de daha fazla zaman geçirmeye başlayacaktır. Haftanın diğer günleri işlerini azaltan kişilerin sosyal medya platformlarında daha fazla zaman geçirdikleri bilinmektedir.  

LinkedIn paylaşımlarını salı, çarşamba, perşembe  günlerinde yoğunlaştırılması gerekirken, cumartesi, pazar, pazartesi günleri paylaşım yoğunluğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

LinkedIn’de Paylaşım Saatleri

LinkedIn kullanım oranları belirli saatlerde etkileşim gösterirken, belirli saatler arasında ise  etkileşim azalmalarıyla  karşı karşıya gelmektedir. Bu nedenle LinkedIn paylaşım saatlerinin, işletmelerin daha fazla kişi ile etkileşim sağlayabilmesi için önemli konular arasında yer almaktadır.

  • Salı günü, 18:00 – 19:00 arasında paylaşım  yapılırsa daha fazla kişiye erişim sağlanabilir. 
  • Çarşamba günü,  07:00 – 09:00 – 17:00 ve 18:00 arasında paylaşım planlanması yapılırsa daha fazla kişiyle etkileşim sağlanabilir.
  • Perşembe günü, 17:00 – 18:00 arasında paylaşım yapılabilir. 
  • Pazartesi ve cuma günlerinde paylaşım yapmak isteyen markalar istediği saatler aralığında paylaşım yapabilir. 
  • 00:00 – 06:00 ve 22:00 saat aralığından uzak durulmalıdır. Linkedin kullanım oranları bu saatlerde oldukça düşüktür.

Markaların cumartesi ve pazar günlerinde LinkedIn’de paylaşım yapmamaya özen göstermeleri gerekmektedir. Çünkü bu günlerde LinkedIn kullanım oranları oldukça düşüktür.LinkedIn’de takipçilerine marka bilinirliği sağlamak isteyen kişi ve işletmelere, hafta içi her gün bir paylaşım yapılması önerilmektedir. Aylık paylaşım sayısının 20 oranında olması markaların daha fazla kişiyle etkileşime geçmesini sağlar ve görünürlüklerin artırılmasına yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?