Ana SayfaSEOMobil aramalardaki reklamlar 'Sponsorlu' etiketini alıyor

Mobil aramalardaki reklamlar ‘Sponsorlu’ etiketini alıyor

-

Google, mobil aramalarda yaptığı değişiklikleri blog yazısı ile duyurdu. Yeni değişikliklerde en çok dikkat çeken reklamlara getirilen sponsorlu etiketi oldu.

Google, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için değişikliklerini sürdürüyor. Platformda yapılan son değişikliklerde arama sonuçlarında hem siteleri hem de reklam bölümlerini kapsayan yeniliklere gidildi. Önceki döneme göre daha başarılı bulunan bu değişikliklerde en çok dikkat çeken detay reklamlara getirildi.

Reklamlara sponsorlu etiketi geliyor

Daha önce sosyal medya ağlarında gördüğümüz reklamlara gelen sponsorlu etiketleri, artık Google reklamlarında da yer alacak. Daha önce basit reklam etiketi ile gösterilen reklamlar bundan sonra daha belirgin olan sponsorlu etiketiyle gösterilecek. Ayrıca her web sitesinin adı, arama sonucunun başında listelenecek. Şirket blog yazısında, “reklamların açık bir şekilde etiketlenmesini” sağlamak için yeni “Sponsorlu” etiketinin “farklı ücretli içerik türleri arasında belirgin ve net” bir etiketle sunulduğunu açıklıyor.

Simgeler büyüyor

Yapılan bir diğer değişiklik ise sitelerin favicon olarak tanımlanan simgelerinin büyütülmesi. Önceden daha küçük bir gösterime sahip olan bu simgeler, bundan sonraki süreçte daha büyük gösterilecek. Düzenlemenin önceki ve sonraki hali ise şöyle olacak;

Değişiklikler mobil öncelikli olarak kullanıma alınacak. Masaüstü sonuçlarda ise ilerleyen dönemlerde testlere başlanacak ve ardından özellik masaüstüne de getirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada 5 Adımda Müşterileri Tanımak

Digital Marketing Qualified Lead (DMQL) nedir?

0
Dijital pazarlama nitelikli müşteri adayı, satış olarak sınıflandırılan kriterlere sahip olması muhtemel bir tüketiciyi ifade etmektedir. Bir nevi satış öncesi aşama olarak değerlendirilir. DMQL’ler...