Ana SayfaPazarlamaMoz, STAT Search Analytics'i Satın Aldı

Moz, STAT Search Analytics’i Satın Aldı

-

SEO araçlarının içinde en çok kullanılanlardan biri olan Moz, STAT Search Analytics‘i satın aldı. STAT’ın sıralama ve analiz özelliklerini, kendi sistemine entegre etmeye hazırlanan şirket, yeni alınacak veriler sayesinde kurumsal teklifler yapmayı planlıyor.

Bu Gelişme Pazarlamacıları Nasıl Etkileyecek?

Moz, pazarlama ve SaaS (Hizmet olarak Yazılım) alanlarında, aboneliğe dayanan bir iş modeli ile büyük ve küçük ölçekli işletmelere yaklaşık 10 senedir SEO aracı olarak hizmet vermekte. STAT ise işletmeler ve dijital ajanslar için sıra takibi ve SERP (arama motoru sonuç sayfası) analizi yapmakta.

Yapılan açıklamada, “Ortak vizyonumuz ve değerlerimiz hakkında tutkulu olarak büyüyen ve 2 kârlı şirketiz. Birlikte müşterilerimize daha iyi hizmet verebiliriz ve başarılı olduklarında başarılı oluruz.” şeklinde iç acıcı cümleler kullanıldı. “Moz ve STAT birlikte, pazarlamacılar için yüksek kaliteli, harekete geçirilebilir veriler ve içgörüler sunacak.

“Moz’un anahtar kelime aracının ve STAT’ın araştırma araçlarının birleşmesi ile günlük sıralama ve SERP analizleriyle, sektördeki en güçlü organik arama çözümüne sahip olacağız.”

Moz CEO'su Sarah Bird ve STAT CEO'su Rob Bucci
Moz CEO’su Sarah Bird ve STAT CEO’su Rob Bucci

STAT’ın CEO’su Rob Bucci, “STAT ekibinin Moz’a karşı çok büyük bir saygı ve hayranlığı var. Moz’a inovasyon ve şeffaflık kültürü için yıllardır çalışan bir şirket olarak bakıyoruz” şeklinde, iki şirketin birbirine ne kadar uyum sağladığını da gösteren bir açıklamada bulundu.

“Bir araya gelmemiz, geleceği hem öncekinden daha hızlı hem de daha iyi bir hale getirmek için daha güçlü bir konuma gelmemizi sağladı. Bu birliktelik, sektörü değiştirecek arama çözümlerini de beraberinde getirdi.”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google Analytics 4 özellikleri neler?

Google Analytics 4 özellikleri neler?

0
Google Analytics 4 (GA4), Google Analytics'in en güncel sürümü olup web sitenizin trafiğini izleme ve raporlama yeteneklerini sunar. GA4, makine öğrenimini kullanarak kullanıcıların web...