Ana SayfaSEONe Sıklıkla Blog Yazısı Yazılmalı?

Ne Sıklıkla Blog Yazısı Yazılmalı?

-

Blog yazısı yazarken hedef kitlenizi belirlemek ve bu kitleye uygun içerikler üretmek önemlidir. Blog yazısının, özgün olması, güncel ve kaliteli içerik üretmek gibi önemli ve dikkat edilmesi gereken birçok noktası vardır. Bu önemli noktalardan biri de blog yazısının sıklığıdır.  “ Ne sıklıkla blog yazılmalı?” sorusu, dijital pazarlamacıların yıllardır tartıştığı sorulardan bir diğeridir. 

İyi bir içerik pazarlama stratejisinin bir parçası da blogunuza düzenli olarak girdiğiniz içeriklerdir. Blog yazınızın Google arama motorunda üst sıralara çıkması için içerikleriniz Google ile uyumlu olmalıdır. Bir web sitesi oluşturduğunuzda ve bir yazı yayınladığınızda Google sitenizi ve yazınızı taramak üzere web sitenize bazı botlar gönderir. Botlar tarafından yapılan bu tarama sonucunda yazınız Google’ın arama sonuçlarında görünür.

içerik üreticisi nedir içerik pazarlama evergreen içerik nedir google eski içeriği kaldırma seo uyumlu

İçerik yazma sıklığı ne olmalı?

Google’ın bot gönderme sıklığı ise sizin sitenizde içerik yayınlamanıza bağlıdır. Sizin yazı girme aralığınız ve sıklığınızın da bu botlar üzerinde büyük etkisi vardır. Örnek olarak, uzun süre yazı girilmeyen bir bloga 1 adet yazı girildiğinde Google botlarının bu yazıyı fark etme süresi yaklaşık 2-3 haftayı bulabilir.

Uzun süre yazı girilmeyen bir bloga aynı gün içerisinde 5 adet yazı girildiğinde de bu durum değişmez. Siz blog yazılarınızı daha sık ve belirli aralıklarla girmeye başladığınızda Google botları sitenizi fark etmeye başlar. Yani Google botları,  bir gün içerisinde çok sayıda içerik girilmesinden daha çok düzenli girilen içerikleri fark ederek Google’da tanımlayacaktır.

Elbette Google botları için yalnızca önemli olan içeriğin paylaşım sıklığı değildir. Blog yazısı yazarken kendinizi tekrar etmemeye, özgün içerikler üretmeye ve güncel kalmaya özen göstermelisiniz. Blogunuzda düzenli yazı yayınlamak için vaktiniz olmasa bile biriktirdiğiniz yazıları istediğiniz tarihte yayınlaması için Blogger ve WordPress tarzı uygulamaları kullanabilirsiniz.     

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?