Ana SayfaSEOPinterest Görüntülü Reklamlara Yeni Bir Soluk Getiriyor

Pinterest Görüntülü Reklamlara Yeni Bir Soluk Getiriyor

-

Pinterest Açık Arttırmaya Dayalı Görüntülü Reklamları Başlattı

Pinterest, reklamverenleri için hazırladığı yeniliği bizlerle paylaştı ve şirketler için bütçesinin şirketler tarafından istedikleri miktarda belirleneceği gösterim bazlı(CPM) reklamlarda bütçe esnekliğini ve açık arttırmaya dayalı modeli devreye aldığını duyurdu. Yani Pinterest görüntülü reklamlara yeni bir soluk getiriyor dememiz yanlış olmayacak. Bu duyuru ile birlikte bu reklam modelinde yararlanılabilecek olan sıklık sınırını da belirledi.

Pinterest blogda yayınladığı yazısında CPM reklam modelinr getirdiği yenilik hakkında bilgi verdi. Blogdaki yazı daha önceki reklam seçeneklerinden farklı olarak bin gösterim başına gösterim bedeli üzerinden bütçelendirilirken sabit fiyatlar ile değil açık arttırma usulü belirlenecek yani CPM temelinde teklifler ile reklamlarınızı kullanıcılar ile buluştururken tercih ettiğiniz kullanıcıya gösterim yoğunluğunuz ve bütçeniz çok daha kritik bir hal aldı. Pinterest duyurduğu bu yeniliği için eklediği özellik ile reklam verimini arttırmayı ve daha verimli reklamlar ile kullanıcıları daha fazla Pinterest CPM reklamlarını kullanmaya başlamayı teşvik edeceğini de paylaştı. Yeni özellik ile birlikte bütçe esnekliği olarak algılayabileceğiniz açık arttırma ile birlikte Pinterest kullanıcılarının reklamları görme sıklığına karar verebiliyor olmanız önemli bir artı. Bir Pinterest kullanıcısının reklamı belirli bir zaman diliminde kaç kere görebileceğini belirleyebildiğiniz bu yeni özellikle birlikte Pinterest bütçeniz doğrultusunda daha fazla kişiye ulaşarak daha verimli sonuçlar sağlamayı hedefliyor.

Ünlü Markalar Test Etmeye Başladı

Pinterest daha önce gösterim bazlı reklamlarda belirlediği sabit ücretler ile reklam vermeye izin veriyor ve 30 – 40 dolar aralığını hedefliyordu. Yenilenen hali ile Pinterest gösterim bazlı reklamlar ile beraber daha düşük bütçe ile daha yüksek performans alma imkanı sağlıyor. Pinterest’in bu yeni özelliğini şimdiden önemli markalar test etmeye başlamış durumda. Aktif olduğu ülkelerdeki bazı markalar JCPenney, The Home Depot ve General Mills…

Pinterest bu yeni reklam düzenlemesi ile kazandığı gösterim bazında teklif yeteneği ile Google görüntülü reklam ağı, Facebook reklamları gibi reklamverenlerin çokca tercih ettiği reklam platformlarıyla daha uyumlu hale gelmiş oluyor.

Pinterest’in bu son reklam hamlesi ile öğrendiğimiz bu özellik şu an için sadece ABD, İngiltere ve Kanada’da tüm şirketlerin kullanımına sunulmuş durumda. Pinterest’in bu hamlesinin diğer ülkelerde ve Türkiye’de ne zaman aktif olacağı ile ilgili bir bilgi henüz yok, ilerleyen günlerde gelen açıklamalar ile birlikte sizlere duyurmaymayı hedefliyoruz.

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google Analytics 4 özellikleri neler?

Google Analytics 4 özellikleri neler?

0
Google Analytics 4 (GA4), Google Analytics'in en güncel sürümü olup web sitenizin trafiğini izleme ve raporlama yeteneklerini sunar. GA4, makine öğrenimini kullanarak kullanıcıların web...