Ana SayfaSEOSearch Metrics Nedir?

Search Metrics Nedir?

-

SEO konusunda internet sitesini geliştirmek isteyen kişi ve ajansların kullanmış olduğu yardımcı araç Search Metrics Nedir?

İnternet sitenizin anahtar kelime yoğunluğunu, anahtar kelimelerdeki sıralamanızı ve daha bir çok ayrıntıyı size sunan Search Metrics, internet sitenizin ne durumda olduğunu gösteriyor.

Search Metrics Nedir?

SEO üzerinde yaptığınız hataları size raporlayan, odak anahtar kelimeniz için takip listesi yapmayı sağlayan ve bu anahtar kelimelerin süre zarfındaki gelişimlerine tanık olmanızı sağlayacak Search Metrics, Backlink Analysis özelliği konusunda zayıf kalabiliyor. Bu özellik uygulamaya ait hızlı ve kolay bir alt yapıya sahip olduğundan bir çok SEO uzmanının gözünde eksik gözüküyor fakat bu uygulama bir çok SEO uzmanı tarafından vazgeçilmez bir yardımcı.

En İyi SEO Araçları

Temmuz ayında kullanıma sunduğu bir çok dil desteği ile birlikte geçtiğimiz aylardan itibaren Türkçe desteği de sağladı. Bu alanda bir çok seo aracı bulunsa da Searchmetrics, güncel kalarak kurulum işlemi gerektirmeden çalışabiliyor. Tarayıcı üzerinde sürekli güncellenen Search Metrics, alışması zor da olsa alıştıktan sonra tam işlevli bir seo aracı.

Sadece link vererek internet sitemize kapsamlı bir arama gerçekleştiren araç, web sitenizin SEO eksikliklerini ve ihtiyaçlarını gidermeye yarıyor. Sadece satış öncesi değil satış sonrası da sesli ve görüntülü destek veren ekip, takıldığınız konularda da size yardım ediyor.

Search Metrics Hangi Özellikleri Sunuyor?

Search Metrics iki farklı rapor sunabiliyor, ilk olarak anlık sorgulama ikincisi ise uzun süreli.

 1. Anlık Sorgulama
  Google’da mevcut sıralama,
  Backlink analizi,
  Geçmişe dönük sıralama ve anahtar kelime pozisyonları,
  Anahtar kelime analizi ve alt anahtar kelime önerileri,
  Sosyal medya analizi,
  Site içi hatalarının raporları.
 2. Proje ve SEO Takibi
  Site içi ve dışı seo hataları,
  Google Analytics ile entegrasyonlu çalışma,
  Rakiplere karşı sıralama takibi,
  Backlink takibi,
  Google üzerinden anlık sıralama ve tahmini gelen trafik,
  Anahtar kelime analiz ve tavsiyeleri,
  Sosyal medya analizi.

Ücret olarak üç farklı paket sunan Search Metrics’de ücretsiz kullanım da sunuluyor. Ücretsiz paket de sınırlı veri erişimi sunarken ücretli paketlerde ise aylık 69 dolar karşılığında 5 proje ve sınırsız sorgulama izni veriliyor. Aylık 449 dolar sunan paket ise 1 big data proje ve sınırsız anlık sorgulama imkanı veriyor.

 

 

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?