Ana SayfaSEOSEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

-

Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır.

SEO İçin Arama İpuçları

SEO stratejilerine geçmeden önce arama yapılmalıdır. İlk olarak hedef kitle belirlenmeli ve o hedef kitleye göre içerik oluşturulmalıdır. Marka için ideal müşteriler kimlerdir? Peki, onların düşünceleri ve hareketleri nasıldır? Bu iki soruyu yanıtlarını bulmak SEO için önemli adımdır.

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

Her müşteri için fayda çok önemlidir. Ürün veya hizmeti satın alacak kişinin yerine düşünülmeli ve ürün fayda veriyorsa, ürün inandırıcı mı? Neden inanmalıdır? Cevapları bulunmalı ve yola devam edilmelidir.

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO Stratejisi Nasıl Belirlenir?

SEO stratejisi belirleme de ilk adım anahtar kelime belirleme grupları olmalıdır. Yani kelime sadece “çorap” kelimesi gibi genel anlam ifadelerinin yerine, “kadın tenis çorabı”, “erkek bebek çorabı” gibi özelleştirilmelidir. Özelleşmiş anahtar kelimeler arama motorlarında üst sıralarda yer almaya yardımcı olur. Kelimeler spesifik, az seçilen kelimelerden oluşmasına dikkat edilmelidir.

Bir diğer strateji adımı temalar belirlendikten sonra anahtar kelimeler için arama yapacağınız araçlar çeşitli olmalıdır. Tek arama motoruna güvenilmemesi önemlidir. İçerikte tanımlar kısa tutulmalı, metin parçalar haline getirilmelidir. Alakalı görseller, tablolar eklenmesi daha iyi olur. Strateji belirlemenin ana noktası rakipler tanınmalı ve incelenmelidir. İçerik yayınlanmadan önce diğer rakiplerin içerikleri incelenmeli sonrasında uygun paylaşım yapılmalıdır. 

Web sitenin ayarları güvenli, iyi görünümlü ve hızlı olmalıdır. Yine rakiplerin sitelerine göre hızlı, mobile uygun ve bağlantısı iyi olmalıdır. Rekabet koşullarındaki değişiklikler veya rakip sitelerin etkinliğinin artması gibi durumlar, bu planın değişmesi için gerekliliği ortaya koyan durumlardır.

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO Stratejileri Ne Zaman Güncellenmelidir?

SEO stratejisi, yapılan planlama için belirlenmiş olan süre sonunda güncellenmelidir. Genel olarak SEO planları 6 aylık periyotlarda yapılmalıdır. Bu süre zarfında strateji güncellenmelidir. Süre sonunda hedeflere ulaşılmamış olsa da strateji tazelenmelidir. Zira SEO hareketli uygulamaları içerir ve sürekli yayılma hedefi ile çalışır. Fazla trafik almak için daha fazla yatırım doğru strateji değişikliği adımı olarak kabul edilir.

SEO planının olağan dışı güncellenmesi durumunda rakipler ve diğer durumlara bağlı olarak yapılabilir. Örnek olarak arama motorlarının gerek dışı algoritma güncellemeleri, SEO planında ani değişiklikleri gerektirebilmektedir. Önce ki algoritmalara göre planlanan stratejik süreç, bu noktada düzenlenmelidir. SEO uygulamasına başlamadan önce yapılan analiz sayılarında öngörülemeyen durumlar için de zaman zaman stratejik plan değişikliği gerekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...