Ana SayfaSEOShopify SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Shopify SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

-

Shopify hızla büyüyen bir e-ticaret satış sitesidir. Pratik ve kapsamlı özellikleriyle pek çok online satıcının kullandığı bir platformdur. Kendi içerisinde sahip olduğu özellikler sayesinde sıfırdan bir satış sitesi kurmanıza gerek kalmadan, gerekli ihtiyaçları size basit bir arayüzde sunar.

Shopify SEO, ürün satışlarını arttıracak bazı özelliklere sahiptir. Bunlar sayesinde e-ticaret sitenizi öne çıkarabilirsiniz.

Bildiğimiz SEO kurallarına uygun ve alakalı çalışmalarla Shopify, ürünlerinizi arama sonuçlarındaki yerini yükseltmenize yardım eder.

Shopify SEO Ayarları

Shopify SEO Ayarları

Shopify, ürünlerinizi öne çıkarmanıza yarayan tüm SEO çalışmaları için alan sağlar. Buralarda uygun anahtar kelimeleri ekleyerek e-ticaret sayfanızı arama sonuçlarında öne çıkarabilirsiniz. Şimdi dilerseniz tek tek Shopify SEO ile neler yapabileceğinize bakalım:

Meta Başlık ve Açıklamalar

Ürünlerinizle ilgili anahtar kelimelerden oluşan meta başlık ve açıklamaları verilen alanlara girebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz sonrasında bu kelimeleri güncelleyebilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizi güncel ve güçlü anahtar kelimeleriyle tanıtabileceksiniz. Özellikle arama sonuçlarında en sık aranan terimleri takip ederek ürünlerinize en çok uyanları seçebilirsiniz.

Shopify SEO Ayarları meta başlık ve açıklama

Ürün Başlık ve Açıklamalar

Ürünlerinize vereceğiniz başlık ve açıklamalara dikkat edin. Burada mutlaka uygun anahtar kelimelerin yer almasına özen gösterin. Ek olarak mümkün olduğunca başlık ve açıklamalarını benzersiz oluşturun. Doğru anahtar kelimelerle benzersiz içerikler yaratın. Bu çalışmalar sayesinde arama sonuçlarında ürünleriniz yer alabilecek.

Görselleri Optimize Edin

Ürün görsellerinizi optimize edin. Alt etiketlerini mutlaka doldurun. Ve bu etiketlerle ilgili anahtar kelimeleri ekleyin. Burada yapacağınız alt etiket çalışması ile görsellerinizin arama sonuçlarında yer almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinize gelen trafiği de artırmış olursunuz. 

Ayrıca görsellerin boyutlarına dikkat edin. Yüksek boyutlu görseller sayfanızın geç açılmasına neden olur. Bu da SEO için son derece önemli olan konulardan biridir.

URL Yapısını Güncelleyin

Shopify SEO, ürünlerin URL yapılarını düzenlemenize izin verir. Ürün linklerine dilediğiniz anahtar kelimeyi ekleyebilirsiniz. Bu sayede arama sonuçlarındaki şansınız da artmış olur. Dikkat etmeniz gereken kısım, link yapısının SEO uyumlu olduğundan emin olmaktır. Çok uzun ve alakasız kelimeler SEO çalışmalarınızı olumsuz etkileyebilir.

Ürünlerinize Backlink Çalışması Yapın

Özellikle çok satan veya potansiyeli olan ürünlere backlink alımı yapabilirsiniz. Bu, SEO için önemli olan çalışmalardan biridir. Kaliteli ve alakalı başka bir siteden, ürününüze yönlendiren linkler satın alarak gelen trafiği ve doğal olarak potansiyel müşteriyi artırmış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?