Ana SayfaTasarımÜcretsiz Tasarım Kaynakları

Ücretsiz Tasarım Kaynakları

-

Kısıtlı bir zaman dilimi içinde harika tasarımlar yapmanız için size yardımcı olacak bir çok ücretsiz tasarım kaynakları olduğunu biliyor musunuz? En popüler olanlardan en pratik kullanıma kadar tüm kaynakları birlikte inceleyelim.

Grafik Tasarım Terimleri Sözlüğü

Ücretsiz Tasarım Kaynakları

psd ve eps formatları da dahil olmak üzere birçok tasarım, template, fotoğraf, çizim, ikon setleri ve daha fazlasına ulaşabileceğiniz ücretsiz tasarım kaynakları ile hazır tasarımlar kullanabilir, üzerinde değişiklikler yapabilir veya sadece ilham almak için gezinebilirsiniz.

Freepik

Tasarımcıların en sevdiği ücretsiz tasarım kaynakları arasında yer alan Freepik’te aradığınız her şeyi bulmak mümkün. Logo, icon setleri, afiş gibi birçok çalışmayı ister psd ister vektörel çizimler olarak indirebilirsiniz. Ücretli olan çok güzel çalışmalar olsa da ücretsiz seçenekler oldukça çeşitli ve uygulanabilir seviyede bulunuyor.

Canva

Facebook, Google veya e-posta ile kolayca giriş yapabileceğiniz Canva’da öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu seçerek hızlıca ilerleyebilirsiniz. Sosyal medya, afiş, sunum, kapak gibi hazır boyutları seçebilir veya özel boyut seçerek kendi boyutlarınızı belirleyebilirsiniz.

Pixeden

Özellikle grafik ve web tasarım şablonları ve ikonlar konusuna oldukça fazla çeşit sunan Pixeden’de daha fazlasını isterseniz ücretli seçenekler de mevcut.

Crello

Crello da Canva ile benzer bir çalışma prensibine sahip. Güzellik, moda, seyahat, teknoloji ve hatta din konularına kadar 22 farklı kategoride template seçeneği sunuyor.

SketchAppSources

UI kitleri, wireframes, iOS, formlar, mockuplar ve daha nicelerine profesyonel formatlarda erişebilirsiniz.

365psd

Ücretsiz Facebook kapak fotoğrafları da dahil olmak üzere logolar, ikon setleri

Flaticon

1 milyondan fazla ikona ücretsiz ulaşabileceğiniz Flaticon’da eğer bir icon tasarımcısıysanız bu site üzerinden para kazanma imkanınız da olduğunu hatırlatırız.

unDraw

Tek bir tasarımcının kendi tasarımlarını ücretsiz olarak paylaştığı bir site hayranlık uyandırıyor.

Freebiesbug

Web devolaper ve tasarımcılar için hazırlanmış yüksek kaliteli tasarımlar, fontlar ile dikkat çekiyor.

Uplabs

Özellikle Android, iOS ve web tasarım alanında kendi tasarımlarınızı paylaşabileceğiniz gibi açık kaynaklı uygulamalar, ilham kaynakları, kullanıma hazır templateler bulabilirsiniz.

GraphicsFuel

Psd dosyaları, mockuplar, UI kitleri, simgeler gibi birçok materyali yüksek kaliteli ve ücretsiz olarak sunuyor.

Creativebooster

Yüzlerce cv, broşür, afiş, kartvizit, antetli kağıt gibi kurumsal konseptte de tasarımlara ücretsiz olarak ulaşmak istiyorsanız, Creativebooster’a mutlaka göz atmalısınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

0
Google 2010 yılında, site hızının masaüstü arama motoru sıralama algoritmalarına etki eden bir faktör olacağını duyurmuştu. Hızlı yüklenen sitelerin diğer web sitelerine göre SEO...