Ana SayfaSEOGoogle Arama Sonuçlarında En Çok Okunan Haberler Favicon Testi Yapıyor

Google Arama Sonuçlarında En Çok Okunan Haberler Favicon Testi Yapıyor

-

Google en çok okunan haberler favicon testi ile arama sonucu sayfasında görüldü. Şu an pek çok aramada bu özellik görülmese de belirli sayıda kullanıcı üzerinde yapılan testin sonuçlarını takip etmeye devam edeceğiz.

Google En Çok Okunan Haberler Favicon Testi

Google, arama sonuçlarında yer verdiği karusellerden biri olan en sevilen hikayelerdeki haberlerde faviconların kullanımını test ettiği bazı kullanıcıların paylaşımları ile anlaşılıyor. Faviconlar, bazı kullanıcılar için tarayıcı sekmelerinde göründüğü gibi sitesinin adının yanındaki masaüstü arama sonuçlarında görünmektedir.

İşte bugün günün ilk saatlerinde tespit edilen bir örneği.

Bu testi yaptığımızda bunu canlı olarak göremedik. İşte en çok okunan haberler karuselinde gibi bana benzer bir sorgu ile benziyor.

Google En Çok Okunan Haberler Favicon Testi

Bu özelliği görüp paylaşan Jon Henshaw birkaç saat boyunca yaptığı denemelerde tekrar karşılaşmadığını belirtti.

Google, arama sonuçlarını görüntülemek için farklı yöntemler denemeye düzenli ve sürekli olarak devam ediyor. Google’ın bu başlangıç testlerini açıklamadığı özellikleri canlıda tespit etmek, görülen özelliğin geleceğini yorumlamak açısında ilginç olabiliyor.

Google’ın testlerden herhangi birini arama sonuçlarında kalıcı olarak kullanmaya başlayıp başlamayacağını kullanıcıların tepkilerine bağlıdır. Daha fazla sayıda kullanıcı, test sonuçları  ile normal sonuçları karşılaştırıldığında olumlu tepkiler verirlerse Google bunları daha sık görüntüleyebilir.

Google geçmişte de arama sonuçları snippet’lerinde favicon kullanımını test etmişti. Şu an Türkiye sonuçlarında görülen bu özellik için gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Ücretsiz SEO Aracı GTMetrix

 Ücretsiz SEO Aracı GTMetrix

0
GTMetrix, web sitelerinin performansını ölçen ve analiz eden bir çevrimiçi SEO aracıdır. Bu araç, web sitelerinin hızını, yüklenme süresini ve genel performansını değerlendirmek için...