Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Google Arama Sonuçlarında En Çok Okunan Haberler Favicon Testi Yapıyor

Google en çok okunan haberler favicon testi ile arama sonucu sayfasında görüldü. Şu an pek çok aramada bu özellik görülmese de belirli sayıda kullanıcı üzerinde yapılan testin sonuçlarını takip etmeye devam edeceğiz.

Google En Çok Okunan Haberler Favicon Testi

Google, arama sonuçlarında yer verdiği karusellerden biri olan en sevilen hikayelerdeki haberlerde faviconların kullanımını test ettiği bazı kullanıcıların paylaşımları ile anlaşılıyor. Faviconlar, bazı kullanıcılar için tarayıcı sekmelerinde göründüğü gibi sitesinin adının yanındaki masaüstü arama sonuçlarında görünmektedir.

İşte bugün günün ilk saatlerinde tespit edilen bir örneği.

Bu testi yaptığımızda bunu canlı olarak göremedik. İşte en çok okunan haberler karuselinde gibi bana benzer bir sorgu ile benziyor.

Google En Çok Okunan Haberler Favicon Testi

Bu özelliği görüp paylaşan Jon Henshaw birkaç saat boyunca yaptığı denemelerde tekrar karşılaşmadığını belirtti.

Google, arama sonuçlarını görüntülemek için farklı yöntemler denemeye düzenli ve sürekli olarak devam ediyor. Google’ın bu başlangıç testlerini açıklamadığı özellikleri canlıda tespit etmek, görülen özelliğin geleceğini yorumlamak açısında ilginç olabiliyor.

Google’ın testlerden herhangi birini arama sonuçlarında kalıcı olarak kullanmaya başlayıp başlamayacağını kullanıcıların tepkilerine bağlıdır. Daha fazla sayıda kullanıcı, test sonuçları  ile normal sonuçları karşılaştırıldığında olumlu tepkiler verirlerse Google bunları daha sık görüntüleyebilir.

Google geçmişte de arama sonuçları snippet’lerinde favicon kullanımını test etmişti. Şu an Türkiye sonuçlarında görülen bu özellik için gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar

1 Yorum

2019 Şubat Ayı Özeti - Hasan Yaşar

[…] Google Arama Sonuçlarında En Çok Okunan Haberler Favicon Testi Yapıyor […]


Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.