Ana SayfaSEOYeni Google Search Console Raporlarda Daha Fazla Filtreleme Seçeneği Sunuyor

Yeni Google Search Console Raporlarda Daha Fazla Filtreleme Seçeneği Sunuyor

-

Geçtiğimiz hafta paylaştığımız PageSpeed Insights, Chrome kullanıcılarının verilerinden yararlanacak! haberi sonrasında yine yeni Google Search Console ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Geçen hafta paylaştığımız yeni ara yüz ile ilgili daha önce olmayan ve artık kullanabileceğimiz filtreleme seçeneklerinden bahsedeceğiz. Google Search Console yeni filtreleme seçenekleri ilgili detayları vereceğiz.

Yeni Search Console’da göze çarpan en önemli değişikliklerden biri, raporların şu anda 16 aylık verileri içermesiydi. Tüm bu yeni verilere erişimin yanı sıra artık verileri analiz ederken kullanabileceğimiz için yeni filtreler de bulunmaktadır.

Yeni Google Arama Konsolu’na erişimi olan kullanıcılar, Arama Performansı raporunda filtreleri bulabilir. G-Squared Interactive’den Glenn Gabe bazı ekran görüntülerini Twitter’da paylaştı.

Glenn Gabe burada “Bunu bekliyordum! Yeni Google Search Console’a özel tarih filtreleme ve karşılaştırma işlevleri ekledi. Yeni raporlamada bu çok gerekliydi. Oraya gelindi! 🙂

Örneğin, tarihleri, cihazları vb. Karşılaştırın. Bugüne kadar bu eksiklikti.”

Google Search Console yeni filtreleme seçenekleri

Toplamda üç yeni filtre var:

  1. Verileri belirli tarih aralığına göre filtreleme
  2. Bir özel tarih aralığındaki verileri, başka bir özel tarih aralığındaki verilere kıyaslayıp karşılaştırma.
  3. Verileri cihaz türüne göre filtreleyip karşılaştırma.

Yeni Google Search Console kademeli olarak devreye giriyor, dolayısıyla henüz yeni ara yüzü görme şansına ulaşamadıysanız bile çok yakında bulacaksınız. Şimdilik, klasik Search Console ile yan yana kullanılabilecek. Kullanıcılar iki sürüm arasında kendi tercihlerine göre geçiş yapabilecek.

Google, genel beta sürümünde çalışmaya devam ederken önümüzdeki süreçte keşfedilecek daha yeni özellikler beklemeye devam ediyoruz.

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/new-google-search-console-reports-filtering-options/231635/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?