Ana SayfaSosyal MedyaYeni güncelleme ile Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak

Yeni güncelleme ile Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak

-

Tartışmasız dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook. Yayınlanan yeni güncelleme ile Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak. Facebook resmi blogunda yayınlanan 9 Temmuz 2019 tarihli duyuruda içerik üreticilerine sevindirici bir haber verdi. Yayınlanan duyuruya göre Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak.

Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak

“Yeni güncelleme ile Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak” dedik ancak nasıl?

Facebook, içerik oluşturucularının içeriklerinden farklı şekillerde para kazanmalarını sağlayan yeni araçlar geliştirdi. Ayrıca yeni reklam geliri fırsatlarına ek olarak Facebook, kullanıcıların diğer kullanıcılardan doğrudan para kazanmalarına olanak tanımaya başladı

İşte 9 Temmuz 2019 tarihinde, Facebook resmi blogunda yayınlanan o duyurudan önemli satır başları;

Yeni reklam geliri fırsatları

Konu reklam yerleşimi olduğunda Facebook, içerik üreticilerine çok fazla seçenek sunuyor. Ancak içerik üreticileri, sadece videonun başında çıkacak reklama ve/veya resim reklamların konumuna karar verebiliyor. Videoların arasına video reklamların ne zaman ne süre ile çıkacağına ise Facebook, en ideal reklam aralığını seçerek otomatik karar veriyor.

Kullanıcılardan gelir kazanma sistemi

Daha önce diğer platformlardaki birçok özelliği bünyesine katan Facebook, şimdi de Twitch,  Dlive, Ustream ve YouNow gibi canlı yayın yaparak diğer kullanıcılardan bağış yolu ile para kazanma sistemini bünyesine kattı.

Facebook Stars adı verilen bu sistem ile Facebook kullanıcıları gerçek para ile yıldız satın alıp canlı yayın gerçekleştiren kişilere bu yıldızları bağışlayabilecek. Canlı yayın gerçekleştirerek yıldız toplayan içerik üreticileri bu yıldızları bozdurup paraya çevirebilecek.

Yeni güncelleme ile Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak
Yeni güncelleme ile Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak

Facebook Stars şimdilik sadece küçük bir içerik üreticisi grubunda test ediliyor.

Creator Studio’ya yeni özellikler

Facebook yayınladığı duyuru ile Creator Studio’ya yeni özellikler ekleneceğini de duyurdu. İşte yeni güncelleme ile gelecek yeni özelliklerden birkaçı;

Para kazanmaya genel bakış: Para kazanma ürünlerinin tamamının tek bir yerden görüntülenmesi ve yönetilmesi.

Instagram ve IGTV entegrasyonu: Hem Instagram akışındaki yayınlar, hem de IGTV için, bilgiler, içerik yönetimi ve yayınlama araçları.

Hedef kitle ve kullanıcının içeriğe harcadığı zaman: Video içerik üreticilerinin izleyicilerini demografik açıdan görebileceği, izleyicilerinin ilgi alanlarını ve aynı zamanda üretilen video içeriğe ne kadar zaman harcadıklarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak yeni bilgiler.

Yeni güncelleme ile Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak
Yeni güncelleme ile Facebook içerik üreticileri daha fazla kazanacak

Kaynak : Facebook Resmi Blog

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...