Ana SayfaPazarlamaYeni Yıl Kampanyalarınızda İşinize Yarayacak İpuçları

Yeni Yıl Kampanyalarınızda İşinize Yarayacak İpuçları

-

Biten koskaca bir yılın ardından yeni bir yıl bizleri bekliyor. Yeni yıl çeşitli sektörlerde daha şimdiden iş yüküne dönmüş durumda. Dijital pazarlamacılarda bundan payını almakta. Yeni yıla 2 hafta gibi kısa bir süre kalmışken yapılmaya başlanan çalışmalar hayati derecede önemli olabiliyor. İnternet kullanımının bu denli artması ile birlikte yeni yılda satışlarınızı artırmak için dijital pazarlama şart. Sizlere bu yazımızda çalışmalarınızın daha verimli hale gelmesi için yeni yıl kampanyalarınızda işinize yarayacak ipuçları vereceğiz.

Yeni Yıl Kampanyalarınızda İşinize Yarayacak 5 İpucu

Çalışmalara Erkenden Başlayın

Yeni yıl kampanyaları yorucu bir süreç. Çalışmalarınıza erken başlayıp, araştırmanızı düzgün yapmanız ve bu süreçte çeşitli alternatifler oluşturmak satışlarınıza ve marka değerinize olumlu yansayacaktır.

Geçmiş Yıl Çok Önemli

Analiz ve raporlama, dijital pazarlamanın en önemli dallarından biri. Geçmiş yıl/yıllarda yaptığınız kampanyaları iyice inceleyin. Yaptığınız incelemeler sonucunda gördüğünüz yanlışları bu sene yapmamaya gayret edin. Bu konuda karşılaştırmalar odukça önemli.

Yaratıcı Olun

Yeni yıl için yapacağınız çalışmalarda yaratıcı ve şaşırtıcı olun. İçeriklerinizin kampanya ve indirimlerden ibaret olmaması daha iyi geri dönüşler sunacaktır.

Yeni Yıl Kampanyalarınızda İşinize Yarayacak İpuçları

İçerikleriniz Yeni Yıl Odaklı Olsun

Konunuzun yeni yıl olduğunu unutmayın. Örneğin e-postalarınızın başlığından, içeriğine kadar bütün odağı yeni yılda toplayın. Bu e-postaları içerisinde konu kargaşası yapmadan amacınızdan sapmadan hazırlayın.

Kişiyi Özel Hisettirin

Müşterilerinize onu özel hissettirecek kişiye özel hediyeler önerin. Bu algoritmayı eski alışverişlerinden, çok gezindiği kategorilerden v.s. kurabilirsiniz.

Bonus;

Yeni Yıl E-Postası İçin Başlık Önerileri

  • Yeni yılda sevdiklerinizi unutmayın! En iyi hediyeler için indirim fırsatları!
  • Yeni yıla özel (yeni ürün) geldi! Tükenmeden alın!
  • Yeni yılda sizin için özel bir önerimiz var. yıla özel %50 indirim fırsatları
  • Yeni yıla özel hediye rehberi!
  • Yeni yıl için ücretsiz kargo. Son (x) gün!
  • (x ürün). Sevdikleriniz için yeni yılda mükemmel hediye.
  • Yeni yılda sevdiklerinize (x ürün) hediye alın ve (y TL) indirim kazanın!
  • Yeni yıla özel: (x ürünler) ve daha fazlası • Yeni için en iyi (x) hediye!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...