Ana SayfaSEOBirçok Eski Search Console Raporu Yeni Search Console'a Taşındı

Birçok Eski Search Console Raporu Yeni Search Console’a Taşındı

-

Google Webmasters tarafından yapılan açıklamaya göre birçok eski Search Console raporu yeni Search Console‘a taşındı. Böylelikle Google, eski Search Console’da yer alan birçok raporu tamamen yeni sürüme geçirdiğini de doğrulamış oldu.

İşte eski Search Console’dan yeni Search Console’a geçen o raporların tam listesi;

  • AMP
  • Dizin Durumu
  • Bağlantılar
  • Manuel İşlemler
  • Mobil Kullanılabilirlik
  • Rich Snippets
  • Arama Analizi

Hala Search Console’un eski sürümünü kullanan kullanıcılar, bu raporlardan herhangi birine erişmeye çalıştıklarında, raporun artık mevcut olmadığını ve bu raporları görüntülemek isteniyorsa yeni Search Console’a geçiş yapmaları gerektiğini belirten bir mesaj görecekler.

Böylelikle Google, kullanıcılarını yeni Search Console’u kullanmaya yönlendirecek ve eski sürümü kullanan kişi sayısını giderek azaltacak. Ancak kullanıcıların bir anda neye uğradıklarını şaşırmamaları için zaten bu tarz değişikleri ve değişikliğin gerçekleşeceği tarihleri önceden Search Console kullanıcılarına çeşitli yollar (E-posta, Search Console bildirimleri vb.) ile haber veriyor.

Geçtiğimiz ay Search Console’da bildirilmeye başlanan bu rapor geçişi, geçtiğimiz hafta gerçekleşti ve birçok eski Search Console raporu yeni Search Console’a taşındı. Google’ın geçmişte yaptığı açıklamaya göre yeni sürüm, eski sürümün sunduğu tüm özellikleri sunana kadar aynı özellikler her iki sürümde de kullanılabilir durumda kalacaktı. Şimdi ise yukarıda bahsettiğimiz raporların sadece yeni sürümde kullanılabilir olması Search Console eski sürümünün yakın zamanda kullanımdan kalkacağı şeklinde yorumlanabilir.

Ayrıca Google, raporların yeni Search Console üzerinde kullanımı hakkında kullanıcılarından geri bildirim beklediğini de belirtiyor. Böylelikle yeni sürüm geliştirme aşamalarında Google, kullanıcıları ile etkileşime girerek geliştirmeler gerçekleştirebilir, kullanıcıların memnun kalmadığı özellikler pasif hale getirilebilir.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?