Ana SayfaEtkinlik5. SEO Eğitimi Tamamlandı

5. SEO Eğitimi Tamamlandı

-

Ağustos ayında İstanbul’da yaptığımız 1. SEO Eğitimi, Eylül ayından Konya’da yaptığımız 2. SEO Eğitimi, arka arkaya İstanbul’da yaptığımız 3. Seo Eğitimi ve AramaMotoru.com SEO Eğitimi #4 Teknoloji Blogger Özel ile sizlerle birlikteydik. Şişli’deki KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi‘nde gerçekleştirdiğimiz 2 günlük eğitim boyunca eğitime gelenlerin aktif dahil olduğu ve yüksek iletişim ile geçen bir eğitim oldu. Az önce 5. SEO eğitimi tamamlandı.

2017’de İstanbul’daki ilk eğitimimiz olan Aramamotoru.com 5. SEO Eğitimi az önce sona erdi. Yepyeni yüzler ve yepyeni sorularla eğitime gelip hem kendine hem de bize katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Bu haftasonunu eğitime ayıran ve bizimle olan tüm katılımcılarımızın fotoğraflarına kısa süre sonra buradan ulaşabileceksiniz.

Eğitim esnasında sorulan sorular dinlenme zamanlarına da taştı, güzel etkileşim sağlayan katılımcıların kaynaştığı gün önceki eğitimlerden de alışkın olduğumuz üzere ikinci gün oldu. Temel konuların ilerleyen ders boyunca teknik konularla bir araya getirildiği, katılımcıların siteleri üzerinden verilen örneklerle uygulamaların gerçekleştiği soru ve cevapların somut verilere dayandığı herkesin keyif aldığı bir eğitimi daha geride bıraktık.

5. SEO Eğitimi
5. SEO Eğitimi – Oktay Çomak

5. SEO Eğitimi Çok Keyifli Geçti

Eğitmenimizden Hasan Yaşar‘ın anlatımıyla giriş ve orta seviyede SEO eğitimi sonunda bir sitenin baştan sona kadar her aşamasında site üzerinde yapılması gereken On Page SEO işlemleri, site dışında yapılması gereken doğru link alım yöntemleri ile ilgili detayları içeren Off Page SEO işlemleri ve sitelerin yöneticileri ile Google’ın iletişim halinde olduğu Webmaster Tools (Search Console) hakkında bilgiler verildi. Milliyet Gazetesi’nde SEO yöneticisi olarak çalışan Oktay Çomak ise SearchMetrics, Ahrefs, DeepCrawl gibi SEO analiz araçlarının kullanımın faydaları ve kullanım detayları hakkında detaylı bilgileri bizlerle paylaştı.

Başlangıcından bitişine kadar katılımcıların aktif olduğu uygulamalı anlatımın katılımcıların aklındaki sorulara net cevaplar verdiği, sosyal paylaşım zamanlarının yetmediği ve eğitim sonrasında da devam edeceği aşikar olan 5. SEO eğitimi tamamlandı. Önümüzdeki aylarda Türkiye’nin farklı illerinde de eğitimlerde sizlerle olacağız. Bir sonraki eğitimde tekrar görüşmek üzere.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...