Ana SayfaPazarlamaAMP Teknolojisini Kullanan Web Site Sayısı 31 Milyona Ulaştı

AMP Teknolojisini Kullanan Web Site Sayısı 31 Milyona Ulaştı

-

Çıktığı ilk günden beri hızla büyüyen Accelerated Mobile Pages (AMP) teknolojisi, her geçen gün gelişmeye ve popülerleşmeye devam ediyor. AMP teknolojisini kullanan web site sayısı 31 milyona ulaştı.Google’ın özellikle mobil aramalarda AMP teknolojisini bir kriter olarak belirlemesi AMP teknolojisini kullanan web site sayısının hızla artmasını sağladı.

AMP Teknolojisini Kullanan Web Site Sayısı 31 Milyona Ulaştı

Accelerated Mobile Pages (AMP) veya Türkçe adıyla Hızlandırılmış Mobil Sayfalar, web sitesi sahipleri tarafından oldukça sevildi. Hızın artması gelir artışına neden oldu ve AMP teknolojisini kullanan dünya genelindeki yayıncılar geçen yıla göre üç kat daha fazla gelir elde etti. Yayıncıların yanı sıra reklam şirketlerinin de dikkatini çekmeyi başaran AMP teknolojisi artık dünya genelinde 100’den fazla reklam teknolojisi platformu tarafından destekleniyor.

Fast Fetch İle Daha Hızlı Reklamlar

Google, AMP teknolojisini kullanan web sitelerinde yer alan reklamların başarısını büyük oranda, reklamların 2.7 saniye daha hızlı yüklenmesini sağlayan Fast Fetch teknolojisine bağlıyor. Google’ın önemli önceliklerinden biri haline gelen Fast Fetch teknolojisinde yeni hedef AMP kullanan tüm web sitelerinin Fast Fetch teknolojisi kullanmaya başlaması.

Yayıncılar ayrıca Fast Fetch’in gücünden yararlanmak için geliştirilen üçüncü parti teknolojileri de kullanabilirler. Üçüncü parti teknolojiler Google’ın “Gerçek Zamanlı Yapılandırma” (Real-Time Config) bileşenini kullanarak Fast Fetch’in bütün özelliklerinden faydalanabiliyor. Google Real-Time Config bileşenini kullanarak geliştirilen üçüncü parti yazılımların, yayıncıların para kazanma stratejilerini engellemeden AMP’nin tüm avantajlarından yararlanmalarına izin vereceği söylüyor.

AMPHTML Reklamlar

AMPHTML reklamlar, AMP sayfalarını oluşturmak için kullanılan kodla oluşturulmuş reklam birimleridir. Bu reklamların geleneksel reklamlara göre 5 saniye daha hızlı yüklendiği ve daha güvenli olduğu söyleniyor. Ayrıca açıklanan yeni bir gelişmeye göre AMPHTML reklamları artık AdZerk, Logicad ve Google Web Designer tarafından da desteklenmeye başlıyor.

AMP teknolojisi her geçen gün gelişmeye ve popülerleşmeye devam ederken Google, Web’i daha hızlı hale getirme hedefine ulaşmaya çalışıyor.

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/31-million-domains-adopted-accelerated-mobile-pages-amp-technology/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...