Ana SayfaSEOArama motoru Bing, Microsoft Bing oldu

Arama motoru Bing, Microsoft Bing oldu

-

Microsoft, Bing arama motorunu resmi olarak “Microsoft Bing” olarak yeniden markalayarak yeni renkleri ve yeni bir logo ile paylaştı. Yeni renkler ve yeni bir logo içeren birkaç değişiklik yaptıktan sonra artık arama motoru Bing, Microsoft Bing oldu ve yeni ismiyle hayatımızda yer almaya devam edecek.

Teknik SEO sorunları denetleme aracı: Bing Site Scan

Bing, Microsoft Bing oldu

Microsoft Bing logo

İlginç bir şekilde Microsoft Bing logosunu değil Microsoft logosunu öne çıkaran güncellenmiş Bing.com ana sayfasına bir göz atın.

Güncellenmiş logo ve renkleri gözler için oldukça özenle seçilmiş gibi görünüyor. Özellikle eski bloklu logo ile karşılaştırıldığında.

Microsoft’un renk seçimleri her zaman sorgulanabiliyor ancak yeni Bing logosunun mavi renk geçişinin hoş bir görünüm sağladığını söylemek mümkün.

Bing, Görsel Arama Yeteneklerini Geliştiriyor

İşte sosyal medyada kullanılan yeni logo hakkında sıcak ve çekici göründüğünü görebileceğiniz bir örnek:

Güncellenen markanın ilk kez ortaya çıktığı bir blog gönderisinde Microsoft şunları söylüyor:

“Bugünden itibaren, Microsoft ailesi genelinde arama deneyimlerimizin sürekli entegrasyonunu yansıtan Microsoft Bing ürününde bir geçiş göreceksiniz.”

Ana şirketin adını Bing’in markasına ekleme kararını açıklayan Microsoft, ürünlerinin çoğunun Bing tarafından desteklendiğine dikkat çekiyor.

Bing tarafından desteklenen ürünler

  • Microsoft Edge ile InPrivate arama
  • Windows görev çubuğu aramaları
  • Microsoft 365 ile iş arama senaryoları
  • Microsoft Uçuş Simülatörü
  • Ve dahası

Bing, Microsoft ürünleriyle derinlemesine entegredir ve bu artık yeni “Microsoft Bing” adına yansıtılmaktadır.

Marka değişikliğinin şu ana kadar tutarsız bir şekilde uygulandığı görülüyor. Arama motoru, web’deki bazı yerlerde hala basitçe “Bing” olarak anılmaktadır ve logo henüz her yerde güncellenmemiştir.

Birçok kişi geçen yıl “Bing Ads” “Microsoft Ads” olarak değiştirildiğinde bu değişikliğin ufukta görünmesini bekliyordu.

Microsoft, gelecekte “Bing” adını korumaya istekli görünüyor ve muhtemelen “Microsoft Arama” olarak yeniden markalaşma fırsatını kaçırıyorlar.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?