Ana SayfaSEOBing Arama Sonuçlarındaki Reklam Sayısını Artırıyor

Bing Arama Sonuçlarındaki Reklam Sayısını Artırıyor

-

Her ne kadar Türkiye’de çok fazla kullanım oranı olmasa da Dünyada en çok kullanılan arama motorları arasında yer alan ve her geçen gün kullanıcı kitlesini giderek büyüten Bing arama sonuçlarındaki reklam sayısını artırıyor. Böylelikle Bing,Bing Reklam servisini kullanan kullanıcılara daha çok gösterim imkanı sağlayacak.

Bing Arama Sonuçlarındaki Reklam Sayısını Artırıyor

Açıklama yaparak özellikle arama sonuçlarının sonunda yer alan reklam bölümünde gösterilen reklam sayısını artıracağını belirten Bing, bu alanda yer alan reklam sayısını 3’ten 4’e çıkarmayı planlıyor. Yine aynı açıklamada yer alan bilgilere göre Bing, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’ndeki arama sonuçları sayfalarının (SERPS) yan tarafında yer alan “metin reklamlarını” da kaldırdı. Arama sonuçlarının yanında listelenen reklam türlerinden biri olan metin reklamlarının kaldırılması, aynı alanda yer alan diğer reklam türlerini etkilemeyecek. Yani aynı alanda gösterilen görsel ürün reklamları listelenmeye devam edecek.

Bing Ads Müşterilerinde Artık Bu Reklam Türü Listelenmeyecek

Amerika Birleşik Devletleri’nde arama sonuçlarının yan tarafında listelenen reklamların kaldırılması ile birlikte, ABD’de arama yapan kullanıcıların bu reklamları görmeyeceğinden Bing Ads Amerika veya Amerika hedefli verilen reklamlarda bu reklam türü seçeneği yer almayacak.

Bing, sayfanın yanında yer alan reklamların kaldırılması ile birlikle kullanıcılarına reklam sayısını arttırdığı, arama sonuçlarının altında yer alan reklam alanını kullanmalarını öneriyor ve bu alanın reklamverenler için daha iyi olacağını iddia ediyor.

Reklam Değişimi Şimdilik ABD İle Sınırlı

Şu anda ABD’de yapılan değişiklik henüz diğer ülkelerde aktif değil. ABD’de yapılan değişikliğin nasıl bir etki yaratacağını test eden Bing, ABD üzerinde yapılan değişikliğin sonuçlarına göre bu reklam alanını diğer ülkeler için de kapatabilir.

İşte Açıklamanın Önemli Kısımları;

Bing arama motoru sonuç sayfasının (SERP) kullanıcılarımıza ve reklamverenlerimize daha fazla değer katması için sürekli olarak geliştirilmesinin bir parçası olarak, SERP’lerdeki reklam konumu dahil olmak üzere reklamlarımızın performansını ve kalitesini düzenli olarak değerlendiriyoruz.

Bing‘in ABD pazarındaki değerlendirmesi, kenar çubuğu metin reklamlarını hariç tutmanın, reklamverenler için genel tıklama kazancını artırdığı tespit edildi. Kenar çubuğu metin reklamlarının kaldırılması, Anahtar Metin Reklamları ve Ürün Reklamları için yapılan tıklamaların arttırılmasını da sağlayacak.

Değişiklikler kullanıma sunulmaya başladı. Bu nedenle reklamverenlerin, değişikliklerin gösterimleri ve tıklamaları nasıl etkilediğini görmek için kampanyalarını yakından izlemelerini öneriyoruz.

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/bing-increase-ad-coverage-bottom-search-results-pages/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...