Ana SayfaSEOGoogle Arama Sonuçlarında Ödeme Yapan Kullanıcıların, Haberlerini Öne Çıkarıyor

Google Arama Sonuçlarında Ödeme Yapan Kullanıcıların, Haberlerini Öne Çıkarıyor

-

Google yakında getireceği güncelleme ile birlikte, düzgün ödeme yapan kullanıcıların, arama sonuçlarında yer alan haberlerini öne çıkaracak.

Bloomberg’in sunduğu rapora göre, Google’ın bu değişimi yapmasındaki sebebin ödeme yapan kullanıcıları bulma ve elinde tutma çabasında olduğu için olabileceğini dile getirdi. Ayrıca raporda atlanmaması gerek detaylardan biride, Google’ın, kullanıcılar arasında kimin ödeme yapma olasılığı yüksek olduğunu gösteren raporu da yayınlayacağı dile getiriliyor.

Google, Ödeme Yapan Kullanıcıların Haberlerini Öne Çıkaracak

Bu konuyu bilenler, henüz kamuoyuna konuşma yetkisine sahip değiller. Ancak Google, 20 Mart’taki bir etkinlikte daha ayrıntılı bilgi vermeyi planlıyor.

Yayıncılar, haber aboneliği için ödeme yapan kullanıcı verilerine erişebilecek. Bunun getirdiği istatistikler sayesinde de yeni ve düzgün hedefler üzerinden yeni kullanıcılara ulaşabilinecek.

Ayrıca, bu değişiklik mevcut abonelerin yayınları akılda tutmasına yardımcı olacak. (SERP). Bu da, yayınlar için ödeme yapan kullanıcı sayısının artmasına denk.

SERP Nedir?

SERP ( Search Engine Results Page), Google arattığınız kelime sonucunda, önünüze çıkan sonuç sayfasına verilen isimdir.

Yayıncılar, Google’ı kullanıcıların abone olmasına yönelik yeni yöntemler kullanması için zorluyor. Bu yeni değişiklik aslında Google’ın yayıncıların taleplerine yanıt vermesi gibi görünüyor.

Değişiklik ile ilgili daha fazla ayrıntıyı 20 Mart’ta yapılan etkinlik sonucunda öğreneceğiz. Fakat bu değişikliğin şimdiden, Yayıncıları sevindirdiği bir kesin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...