Ana SayfaSEMGoogle AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 3: Mesaj Uzantısı

Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 3: Mesaj Uzantısı

-

Google AdWords reklam uzantıları yazı dizisinin 3. bölümü, mesaj uzantısı.Arama motoru pazarlamasında reklamlarımızın kalite puanını ve performansını arttırmak oldukça önemlidir. Google bu performansı arttırmak adına reklamlarda bir çok yan özelliği beraberinde getiriyor. Mesaj uzantıları da bunlardan bir tanesi. Kullanıcıların Google’da arama yapıp reklamınızı gördüğünde “mesaj gönder” ibaresini görüp bu butona tıklayarak kısa mesaj ile size doğrudan ulaşabilir. Verdiğiniz hizmet veya sunduğunuz ürün hakkında web sitenizi ziyaret etmek veya size telefonla arama yapmak yerine size kısa mesaj atarak bu iletişimi gerçekleştirebilir. Bu sayede randevu ayarlamak, fiyat teklifi almak, bilgi almak veya hizmet talebinde bulunmak üzere sizinle iletişim kurabilir.

Google AdWords Reklam Uzantıları: Mesaj Uzantısı Nasıl Gösterilir?

Mesaj uzantıları sadece, sms/kısa mesaj gönderip alabilen bir telefon ile sorgu yaptıklarında “mesaj gönder” butonunu gösterilecek şekilde tasarlanmıştır. Dolayısıyla sizin de kısa mesajları alabilen, ve gönderebilen bir telefon numarasına sahip olmanız gerekir.

Kullanıcı reklamı görür, ve mesaj butonuna tıkladığında, kullanıcının sms/mesajlaşma uygulaması açılır ve sizin oluşturduğunuz metin ekranda otomatik bir mesaj ile açılır.

Örneğin, bir rent a car firmasının sahibi olan Kerem, müşteri adaylarına araç kiralaması hakkında bilgi veren bir kampanya oluşturur. Mesaj uzantıları ile müşterilerine elindeki kiralık araçlar hakkındaki bilgileri hızlıca ulaştırmak istemektedir. Kullanıcılar “Mesaj Gönder” butonuna dokunduğunda, Kerem’in oluşturduğu hazır mesaj, mesajlaşma uygulamasında görüntülenir.

Google Adwords’te Mesaj uzantılarını kampanya ve reklam grubu düzeyinde ekleyebilirsiniz. Mesaj uzantıları tüm Arama Ağı kampanyalarında kullanılabilir. Elbette sadece mobil telefonlarda görüntülenebilir. Mesaj uzantıları henüz Görüntülü Reklam Ağı’nda kullanılamıyor.

Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 3: Mesaj Uzantısı
Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 3: Mesaj Uzantısı

Öne Çıkan Avantajlar

  • Yüksek maliyetlere katlanmadan daha fazla gösterim.

Reklamınıza mesaj uzantılarının eklenmesi kolay ve ücretsizdir; sizin için herhangi bir maliyet doğurmaz.

  • Müşterileri sayınızı büyütme ve daha çok iletişim kanalı

Mesaj uzantılarının oluşturulması, kullanıcıların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırarak işinizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Uzantılarınızı hızlıca ayarlayabilir ve reklam grubuna veya kampanyanın tamamına kopyalayıp uygulayabilirsiniz.

  • Raporlama

Mesaj uzantılarının performansını izleyebilir ve mesaj raporlamayı etkinleştirerek reklamınızın performansını optimize edebilirsiniz.

Maliyet

Adwords hesabınıza mesaj uzantısı eklemek için ekstra bir ücret ödemezsiniz. Ancak reklamlar tıklandığında her zamanki şekilde (CPC) ödeme yapılır.

#1 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 1: Site Bağlantısı Uzantısı

#2 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 2: Açıklama Metni Uzantıları

#3 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 3: Mesaj Uzantısı

#4 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 4: Telefon Uzantısı

#5 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 5: Yer Uzantısı

#6 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 6: Ek Açıklamalı Snippet Uzantısı

#7 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 7: Promosyon Uzantısı

#8 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 8: Mobil Uygulama Uzantısı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...