Ana SayfaSEMGoogle Saniyede 100 Reklam Siliyor

Google Saniyede 100 Reklam Siliyor

-

Google her sene yayınladığı kötü reklam istatistiklerine bir yenisini daha ekledi. 2017 yılının “kötü reklam” istatistiklerini yayınlayan Google, kötü reklam silme konusunda her sene biraz daha hızlı ve verimli hale geliyor. Yayınlanan yeni verilere göre Google saniyede 100 reklam siliyor.

Google Saniyede 100 Reklam Siliyor

Google, 2017 yılına ait “kötü reklam” istatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre 2017 yılında toplam 3.2 milyardan fazla kötü reklam kaldırıldı. Bu sayı, saniyede yaklaşık ortalama 100 kötü reklamın silindiği anlamına geliyor. Bu sayının çoğunluğu daha kullanıcının karşısına çıkarılmadan şirket kurallarına uymadığı tespit edilip engelleniyor, bir kısmı ise kullanıcı şikayetleri üzerinden tespit ediliyor.

Tespit edilip kaldırılan reklam türlerinin bazıları ise şöyle;

  • İnsanları kötü amaçlı yazılım yüklü sitelere göndermeye çalışan 79 milyon reklam
  • 66 milyon “tıklama hilesi” reklamı
  • Kullanıcılara istemedikleri bir yazılım yükletmeye çalışan 48 milyon reklam

Tabi yukarıdaki maddeler engellenen reklam türlerinin bir kısmı.

320 Bin Yayıncı, 90 Bin Web Sitesi ve 700 Bin Mobil Uygulama Yasaklandı

2017 yılına ait yayınlan bir diğer veriye göre Google’ın reklam ağında toplam 320.000 reklamveren ceza aldı ve Google reklam ağı üyelikleri durduruldu. Buna ek olarak Google reklam ağının reklamlarını yayınlamak isteyen ancak şirket kurallarını ihlal eden 90.000 web sitesi ve 700.000 mobil uygulama ceza alarak Google reklam ağında yayınlanan reklamları kullanmaları yasaklandı. Google’ın yayıncı ilkelerinde yapılan en yaygın ihlaller ise şöyledir; Diğer sitelerden botlar vasıtası ile içerik çekmek, bir kısmı kopya içerik ve tamamı kopya içerik .

Reklamveren ve Yayıncı Politikalarında Değişiklik

Google, 2017’de 28 yeni reklamveren politikasının yanı sıra 20 yeni yayıncı politikası tanıttı. Şimdiye kadar kripto-para birimi ile ilgili reklamları engellemeyen Google, kripto-para birimi ile ilgili reklamları yasaklamak için politikalarını güncelledi.

Yakın gelecekte bağımlılık tedavi merkezleri için reklam politikalarını güncelleyen Google, yasal tedavi merkezlerinin “ihtiyacı olan kişiler ile iletişime geçmeleri için” bir sertifika süreci başlatacak. Sertifika sürecinden başarı ile geçen rehabilitasyon tesisleri Google reklam ağıda yeniden reklam vermeye başlayabilecek.

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/google-removes-100-bad-ads-per-second/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...