Ana SayfaPazarlamaGoogle AdSense, yerleşimleri optimize eden yeni bir reklam biçimi başlattı

Google AdSense, yerleşimleri optimize eden yeni bir reklam biçimi başlattı

-

Google, yeni yapılan değişiklikle otomatik olarak yerleşimleri optimize eden otomatik reklamları kullanan yayıncıların Google Adsense otomatik reklamlar ile % 15’e kadar bir gelir artışı görebileceğini söylüyor.

Google AdSense, geçtiğimiz günlerde “Otomatik reklamlar“ı yayınladı. Google AdSense otomatik reklamlar güncellemesi ile birlikte yayıncıların kullanmayı tercih etmedikleri veya keşfedemedikleri reklam yerleşim yerleri bularak yayıncıların gelirini artırabilecek yeni bir reklam biçimi olarak dikkat çekiyor.

Paylaşılan yeni reklam biçimi, reklamları otomatik olarak iyi performans göstereceği yere yerleştirmek için makine öğrenmeyi(machine learning) kullanır. Ayrıca, Otomatik reklamlar, yayıncıların kod değişiklikleri yapmadan reklam kodunu sayfalarına yalnızca bir kez yerleştirmelerine izin vererek özellikleri açıp kapatmaya olanak tanır.

Önerilen Yazı: Google Adsense Alternatifi Siteler

Google Adsense Otomatik Reklamlar Avantajları

Google Adsense Blog’da paylaşılan bilgilere göre otomatik reklamların bazı avantajları:

  • Optimizasyon: Otomatik öğrenme, makine öğrenimini kullanarak, sadece yüksek performans gösterecek ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayacak reklamları gösterir.
  • Gelir fırsatları: Otomatik reklamlar mevcut tüm reklam alanlarını belirleyecek ve potansiyel olarak gelirinizi artıracak yeni reklamlar yerleştirecektir
  • Kolay kullanım: Otomatik reklamlarda, reklam kodunu sayfalarınıza bir kez yerleştirmeniz yeterlidir. Yeni özellikleri ve reklam biçimlerini kullanmaya hazır olduğunuzda paneldeki bir butona tıklayarak açabilir eğer otomatik reklamları kullanmaktan vazgeçerseniz yine bir butona basarak kapatmanız yeterlidir; kodu tekrar değiştirmenize gerek yoktur.

Otomatik reklamlar, Google’ın yayıncılara ve kullanıcılara yönelik performansı artırmak için geliştirdiği bir dizi güncellemeyi paylaştığı Google Adsense’in en son sürümüdür.

Google ürün müdürü Violetta Kalathaki: “Otomatik reklamlar ile Google’ın en iyi AdSense deneyimini yayıncılarla paylaşacak”. “Google Adsense Otomatik reklamlar, makine öğrenme teknolojisinin kullanıldığı, yayıncılara ilgi çekici içerik oluşturmaya odaklanabilecekleri akıllı, veri temelli kararlar verme olanağı sağlıyor. Bu lansmanda paylaşılan gelişmeler sayesinde, yayıncılar yalnızca birkaç kolay adımda sitelerinde hem gelir hem de kullanıcı deneyimi için en iyi performans gösterecek şekilde optimize edebiliyorlar. ”

KAYNAK: https://marketingland.com/google-adsense-launches-new-type-ad-format-optimizes-placements-234892

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...