Ana SayfaSEMFacebook Reklam Ölçümlemeleri Güncellendi!

Facebook Reklam Ölçümlemeleri Güncellendi!

-

Facebook, reklamveren işletmelerden aldığı geri bildirimler sonucunda Facebook reklam ölçümlemeleri’nin nasıl yapıldığının daha iyi bir şekilde anlaşılması için yeni etiketler oluşturduğunu açıkladı. Yine geri bildirimler sonucunda bazı ölçümlemeleri de yürürlükten kaldıracak olan Facebook, aynı zamanda bu konuda Önemli Olanı Ölçümleyin (Measure What Matters) isimli bir eğitim programı hazırladığını açıkladı.

Facebook Reklam Ölçümlemeleri Güncellendi!

Facebook reklam ölçümlemeleri değişiyor!

Facebook, bu yeni getirdiği güncellemenin ardından Reklam Yöneticisi’ndeki (Ads Manager) bazı ölçümlemeleri gelişmekte yada tahmini  olarak ayıracak. Facebook, Instagram ve Hedef Kitle Ağı’nda görüntülenebilecek olan bu etiketler (tahmini – gelişmekte) sayesinde reklamveren kullanıcılar hangi ölçümleme metodlarının ne zaman kullanıldığını görebilecek.

Tahmini etiketi, örneklendirme ya da modelleme üzerinden yapılan, daha fazla veri toplandıkça ölçüm metodlarının güncellendiği ölçümlemelerde kullanılacak.

Gelişmekte etiketi ise yeni veya test aşamasında olan, ürünler geliştikçe veya işletmelerden daha çok geri bildirim alındıkça değişebilecek ve geliştirilecek ölçümlemelerde kullanılacak.

Bütün bunlara ek olarak, nadiren reklam performansını artırmak ve pazarlamacıların zamanı geçmiş olduğunu belirttiği 20 reklam ölçümlemesi de tamamen kaldırılacak. Kaldırılacak ölçümlemelerin tam listesi Reklamveren Yardım Merkezi’nde bulunuyor

Önemli Olanı Ölçümleyin Measure What Matters

 

Mart 2018’de Önemli Olanı Ölçümleyin (Measure What Matters) isimli eğitim programını kullanıcılarına sunmaya hazırlanan Facebook, eğitim programını, marka hedeflerine odaklanan ve doğrudan tepki hedefleyen reklamverenler olarak ayıracak. Eğitim programında yaratıcı planlama, reklam yayınlama, çapraz cihaz ölçümü ve video ölçümü alanlarındaki araştırma ve analizlerden yararlanılacak. Bilgiler ise yüz yüze etkinliklerde, Facebook Live etkinlikleri aracılığıyla ve Facebook Business web sitesinde paylaşılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?