Ana SayfaSEOGoogle Rehabilitasyon Merkezi Reklamlarını Yasakladı

Google Rehabilitasyon Merkezi Reklamlarını Yasakladı

-

Bağımlıların sağlığı için Rehabilitasyon çok önemli ve kimi yerde uçuk fiyatlı olan merkezlerin reklamlarını artık Google yayınlamayacak. Yapılan açıklamaya göre insanların zaaflarından yararlanarak haksız kazanç elde eden ve tedavide bulunmayan firmalar olduğunu ve bunların önüne geçmek için Rehabilitasyon ile ilgili reklamlarını kaldırıldığını ve bir daha kabul edilmeyeceğini duyurdu.

Rehabilitasyon Reklamları Neden Yasaklandı?

Şuan sadece iki ülkede Rehabilitasyon reklamları yasaklanmış durumda ancak beklentimiz tüm Dünyayı etkileyecek bir yasaklama yönünde, ABD ve İngiltere sınırları içerisinde bu reklamları görmeniz imkansız. Tüm bunlara sebep olan şeyin Google’ın davalara maruz kalması olabilir, Google reklamlar sayesinde arama sonuçlarında en üstte bulunan reklam alanında yer bulma şansı bulabilirsiniz ve insanların tercih ettiği üzere 1. sırada hangi site varsa güvenilirdir diyerek siteye girdiği için Google aslında tedavi etmeyen Rehabilitasyon merkezlerine insanlarını yönlendirmiş oluyor.

Reklamlar Google’ın Politikalarına Uymuyor! 

Google politikaları gereği yararlı siteler başta olmalı. Yıllardır geliştirdiği ve her geçen gün güncellediği Arama Motoru alt yapısını doğru içeriğe göre şekillendiriyor yani Google için paradan önemli olan şey ise Google arama sonuçlarının doğruluğudur. Sahte Rehabilitasyon merkezleri açıp Google’ın Adwords servisinden yararlanarak kolay bir şekilde aramalarda başa çıkmayı başaran ve insanları tedavi etmeyen siteleri  engellemek amacı ile bu tür reklamları yasakladı.

Sigara, uyuşturucu, alkol gibi maddelere bağımlı insanların zaaflarını kullanarak haksız kazanç sağlamaya çalışan ABD ve İngiltere gibi ülkelerde faaliyet gösteren firmaların yanlış yönlendirme ve aldıkları paranın karşılığında insanları tedavi etmediği için reklamların tümüne engel konulmuş durumda. Sadece kullanıcılar tarafından değil bağımlı insanları bu maddelerden kurtarmak için yardım etmek isteyen insanların parasına da göz diken şirketler yüz binlerce dolar parayı bağış olarak kasalarına indirdiğinden söz ediliyor.

Yasaklanan AdWords Kelimeleri

Google ise bu duruma sessiz kalmayarak “Rehab Me” (Beni Tedavi Et),  “Alcohol Treatment” (Alkol Bağımlılığı Tedavisi), “Smoking cessation treatment” (Sigara Bağımlılığı Tedavisi) gibi aramaların sonuçlarında reklamları kaldırarak daha doğru bilgiye reklam algoritması ile ulaşılamayacağını kanıtladı. Google yasaklamaları hiç bir uyarı yapmadan yapmış olması ise reklam verenler tarafından tartışılan bir konu olarak ortaya çıktı.


Google AdWords Reklam Uzantıları – Bölüm 1

 

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...