Ana SayfaSEMGoogle AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 7: Promosyon Uzantısı

Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 7: Promosyon Uzantısı

-

Google AdWords reklam uzantıları yazı dizisi 7. yazımızda Google AdWords’te promosyon uzantıları konusuna değineceğiz.

Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi: Promosyon Uzantısı

Google Adwords reklamcılığı hakkında aramamotoru.com’da yazılarımızla önemli bilgiler aktarmaya gayret ediyorum. Son zamanlarda köklü değişikliklere giden Google yeni hamlesiyle Google Adwords markasını Google Ads olarak değiştirdi. Yeni panelde de yep yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Reklamların kalitesi reklam maliyetlerimiz ve optimizasyon sürecinde oldukça önemli rol oynuyor. Kalite puanını etkileyen en önemli metriklerden biride tıklama oranımızdır. Ve reklamlarımızın ilgi çekici ve daha geniş görünmesi kullanıcıların tıklamasında önemli rol oynar. Reklamlarımızı genişletmemizde de reklam uzantılarını kullanılmak bize oldukça avantaj sağlıyor.

Reklamlarımızı hedef kitlemize gösterilesi ve etkileşim yakalaması adına, daha önceki yazı dizilerinde bahsettiğim site bağlantısı, açıklama, mesaj, telefon, konum ve ek açıklamalı snipper uzantılarından bahsetmiştim. Bu yazımda da Google Ads’te oldukça dikkat çeken promosyon uzantılarına değinelim.

Nasıl Gösterilir?

Promosyon uzantıları, kurum veya birey ne olursa olsun sunduğunuz ürünün ya da hizmetin en iyi fırsatları arayan kullanıcıların karşısına indirimleriniz ve promosyonlarınızı çıkararak Arama Ağı metin reklamlarınıza daha fazla değer katabilir.

Search metin reklamlarınızın hemen altında görüntülenebilen promosyon uzantıları, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çeker, farklı bir ikonla okunaklı bir biçimde gösterilir.

Bir takım özel özel günler seçerek (ör. “Sevgililer Günü” veya “Babalar Günü” vb.), promosyon metninizin yanında kalın harflerle gösterilir. Arama yapan kullanıcı uzantıyı tıklayıp veya uzantıya dokunup, doğrudan sitenizde ilgilerini çeken özel teklife yönlendirilir.

Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 7: Promosyon Uzantısı
Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 7: Promosyon Uzantısı

Promosyon uzantıları, Arama Ağı Reklamları’nda mobil ve masaüstü gibi farklı formatlarda gösterebilir. Uzantılar, Google arama sonuçlarının üstünde ve altındaki reklamlarda görünür.

Kullanılabilen İndirim Türleri

Reklamlarınızda sunduğunuz ürün veya hizmetlerinize dorudan fiyat indirimi veya yüzde cinsinden  indirim ekleyebilirsiniz. Özel bir gün seçmeden de promosyon uzantıları kullanılabilir.

Öne Çıkan Avantajlar

  • Kolayca güncelleme: Önceden panelinizde sistem tarafından belirlenen özel günler listesinden seçim yapabilir veya özel gün eklemeden indirim sunabilirsiniz.
  • Veri kaybetmeden uzantınızı düzenleme: Performans istatistiklerini sıfırlamadan promosyon uzantınızı düzenleyebilirsiniz.
  • Mobil cihazlar için kullanılabilir: Promosyon uzantılarınızı mobil cihazlarda gösterebilirsiniz.
  • Planlama: Promosyon uzantılarınızı özel günlerde gösterebilir veya promosyon uzantılarınızın hangi tarihlerde, haftanın hangi günlerinde veya günün hangi saatlerinde gösterileceğini belirleyebilirsiniz.

Maliyet

Google Ads hesabınıza promosyon uzantısı eklemek için ekstra bir ücret ödemezsiniz.  Yalnızca tıklamalar için ücretlendirilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar reklamı görüp birden fazla bağlantıyı hızla tıklarsa bunlar ikinci tıklama olarak değerlendirilir ve bu tıklamalar için ücretlendirilmezsiniz.

Yazı dizisi için daha önceki yazılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

#1 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 1: Site Bağlantısı Uzantısı

#2 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 2: Açıklama Metni Uzantıları

#3 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 3: Mesaj Uzantısı

#4 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 4: Telefon Uzantısı

#5 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 5: Yer Uzantısı

#6 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 6: Ek Açıklamalı Snippet Uzantısı

#7 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 7: Promosyon Uzantısı

#8 Google AdWords Reklam Uzantıları Yazı Dizisi 8: Mobil Uygulama Uzantısı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Rich Snippets Nedir?

Rich Snippets Nedir?

0
Rich Snippets, Türkçe’de zengin sonuçlar olarak da bilinir, arama motoru sonuç sayfalarında geliştirilmiş bilgiler veya veri parçacıkları gösterir. Bu snippets’lar, kullanıcılara arama sonuçlarında daha...