Ana SayfaSEOSEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 3: Link Verilmeye Uygun İçerik Üretmemek

SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 3: Link Verilmeye Uygun İçerik Üretmemek

-

Önemli bir dijital pazarlama metriği olan içerik pazarlaması çalışmalarının amacı siteye daha fazla trafik alabilmek ve gelen kitleye kendini doğru şekilde ifade edebilmektir. Organik trafik alabilmek için kaliteli içerikler hazırlamak ve daha fazla kişiye ulaşmak hedefinde içerikler hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir husus hazırlanan içeriklerin başka sitelerde referans gösterilebilecek nitelikte olmasıdır yani link verilmeye uygun İçerik Üretmemek yapılan ciddi bir hata olarak ön plana çıkar.

Sitenizde farklı sayfaların örnek teşkil etmesi ve farklı sitelerden bağlantı alabilecek kalite ve yeterlilikte olmasının önemli bir husus olduğu sektörün içerisindeki herkes biliyor. Sitenize verilen bağlantılar önemli Google sıralama faktörleri arasında yer alıyor.

Yeni Başlayanların Bilmesi Gereken En Önemli 30 Google Sıralaması Faktörü

Link Verilmeye Uygun İçerik Üretmemek

Sektörün içindeki ilgili herkesin bildiği husus olan bir web sayfasına özgün oalrak yönlendiren alan adlarının miktarı ve kalitesi Google’ın en önemli sıralama faktöründen bir tanesidir. Link alma veya backlink, dijital pazarlama ajansları için çok ilgi çekici bir yöntemdir. Bununla birlikte misafir yazarlara yazı yazdırmak, çeşitli platformlarda özel olarak tek tek paylaşım yapmak ve influencer marketing (fenomen iletişimi) yoluyla mevcut hedef kitleden farklı kitlelere ulaşmak yoğun iş gücü gerektirir ve maliyetli olabilir.

Doğal backlink elde etmenin en iyi yolu, paylaştığınız içerikle iletişime geçen insanların farklı kaynaklarda paylaşmak isteyebileceği önem seviyesi yüksek içeriklerinden geçiyor.

Özel araştırmalara zaman ayırmak ve yılda yüzlerce konuk yazar yazısı hazırlamak yerine, neden bu yazıların tümünü kısa sürede alabilecek bir içeriğe yatırım yapmıyorsunuz?

Yine bunun harika bir örneğini sunan HubSpot’u örnek verebiliriz. Her yıl, dijital pazarlama endüstrisindeki herkes için paha biçilemez bir kaynak olarak hizmet eden “Pazarlama İstatistikleri Listesi” (The Ultimate List of Marketing Statistics”) gibi internet verilerinden aldıkları sektör istatistiklerinin listesini hazırlıyorlar.

Daha önce belirtildiği gibi, sektöre değer katan uzun içeriklerin hazırlanmasına zaman ayırın. Burada, ister kritik veriler içeren kaynak sayfası, ister infografik, ister interaktif bilgi yarışması, isterse de ölmeyen içerik olsun farklı farklı içerik türlerini deneyebilirsiniz.

Link verilmeye uygun İçerik Üretmemek hatalı bir stratejidir. Kendi web sitenizde yayınlanan bir içeriğin tanıtımını yapmak için farklı platformlarda özel zaman ayırıp önemli bir iş gücü çalışmasına zaman ayırmak yerine erişim stratejinizin bir kısmını hazırladığınız içeriklerle okuyucularınıza yaptırın.

#1 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 1: Zayıf İç Linkleme

#2 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 2: İçerik Üretmiş Olmak İçin İçerik Üretmek

#3 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 3: Link Verilmeye Uygun İçerik Üretmemek

#4 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 4: İçeriğin Görünürlüğünü Arttırmaya Çalışmamak

#5 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 5: Yanlış Kelimeler İçin Optimizasyon Yapmak

#6 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 6: Ücretli Reklam Kanallarından Destek Almamak

#7 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 7: Yereli Unutmak

#8 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 8: Site Optimizasyonunu Düzenli Olarak Yapmamak

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/worst-seo-mistakes/245363/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?