Ana SayfaSEOSEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 6: Ücretli Reklam Kanallarından Destek Almamak

SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 6: Ücretli Reklam Kanallarından Destek Almamak

-

SEO uzmanlarının yaptığı en büyük hatalar serisinin 6. yazısıyla sizlerle birlikteyiz. Önceki yazılarımızda strateji odağından sapıp içerik üretmek için üretilmeye başlanmasının hata olduğunu, yanlış kelimelere optimizasyon yapmanın emeğinizin karşılığını bulmasını engelleyeceğini, iç linklemenin gerektiği kadar önemsenmediğini, içeriğin görünürlüğünü arttırmaya çalışmamanın ve hazırlanılan içeriklerin kullanıcılar tarafından paylaşılmaya uygun olmamasının önemli hatalar arasında yer aldığını paylaşmıştık. Bugün SEO uzmanlarının yaptığı en büyük hatalar serisinin yeni yazısı başlığı: ” Ücretli Reklam Kanallarından Destek Almamak ”

Google Saniyede 100 Reklam Siliyor

Zahmetli bir süreç olan SEO ilgili çok fazla zaman ve emek harcamanız gerektiğini herkes kabul eder ama harcananların karşılığını alabilmek için hatadan uzak durmak gerekmektedir. Hata derken kastettiğimiz sadece bir şeyin olması gerekenden farklı yani yanlış yapılması değil hiç bir şey yapılmamasını da kapsıyor. Bir içeriğin ortaya çıkmasından itibaren yapılması gereken ve genelde SEO uzmanları tarafından atlanan bir durum ücretli reklam kanallarından destek almamak olarak öne çıkıyor.

Ücretli Reklam Kanallarından Destek Almamak

Sektörün mevcut durumunu özetlemek gerekirse SEO potansiyel müşteri edinme ve siteyi beslemeye odaklanırken, ücretli reklam kanaları potansiyel müşteriler edinmeye ve dönüşüme odaklanıyor. Ancak, bu oluşumların pazarlama stratejinizdeki yeri her adımında alıcıyı hedefleyen uyumlu bir mesaj oluşturmak için değiştirirsek nasıl bir sonuç alırız?

Google, Adwords uygulamasına yeni işlevler ekledi

Bir SEO uzmanı olarak, müşterinizin reklam mesajının veya kullandıkları anahtar kelimelerin ne olduğunu bile biliyor musunuz? Aynı ürün / hizmet sayfalarını ücretli medya departmanı ile aynı anahtar kelimelerle mi tanıtıyorsunuz?

SEO uzmanlarının, kendi kampanyalarında önemli fikirler verebilecek PPC anahtar kelime araştırması ve açılış sayfası performanslarından sağlayabileceğiniz birçok önemli fikir var. Bunun ötesinde, Facebook ve Twitter’ın reklam platformu, SEO uzmanlarının müşterilerini daha iyi anlamak için kullanabilecekleri güçlü kitle analiz araçları sunar.

Farklı pazarlama kanallarındaki verilerle birlikte bir strateji geliştirerek doğru kelimelere odaklanabilir ve birbirlerinin araştırmalarından maksimum fayda sağlanabilir. Birleştirilmiş erileri doğru analiz eden SEO uzmanları en yüksek dönüşüm sağlayan ve arama sonuçlarında en fazla tıklamayı sağlayan anahtar kelimeleri keşfedebilir.

#1 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 1: Zayıf İç Linkleme

#2 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 2: İçerik Üretmiş Olmak İçin İçerik Üretmek

#3 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 3: Link Verilmeye Uygun İçerik Üretmemek

#4 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 4: İçeriğin Görünürlüğünü Arttırmaya Çalışmamak

#5 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 5: Yanlış Kelimeler İçin Optimizasyon Yapmak

#6 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 6: Ücretli Reklam Kanallarından Destek Almamak

#7 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 7: Yereli Unutmak

#8 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 8: Site Optimizasyonunu Düzenli Olarak Yapmamak

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/worst-seo-mistakes/245363/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...