Ana SayfaSEOSEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 2: İçerik Üretmiş Olmak İçin İçerik...

SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 2: İçerik Üretmiş Olmak İçin İçerik Üretmek

-

Dijital pazarlamanın önemli metriklerinden bir tanesi olan SEO çalışmaları için en önemli silahlardan bir tanesi içerik üretmektir. Herkesin amacı siteye organik trafik çekmek için daha iyi içerikler üretmek, daha fazla kişiye ulaşacak ve etki edecek hatta viral etki yaratacak içerikler hazırlamak. Belirli bir zaman sonra İçerik Üretmiş Olmak İçin İçerik Üretmek gibi bir yanılsamaya düşülür.

Başarıya ulaşabilmek için gündemi sıkı takip etmek, trendlere hakim olmak, kullanıcıların ilgili alanlarının uç noktalarında yer almak gibi çalışmaları düzenli ve sürekli olarak yapmak gerekli. İçerik üretmeye başladığınız sitenizin başlangıcında içerik planlaması yapmak daha kolayken içerik sayısı ve paylaşım yoğunluğu arttıkça planlama yapmak veya planlamaya sadık kalmak daha zor bir hal alır.

2017’de İçerik Pazarlamasından Öğrendiklerimiz

İçerik Üretmiş Olmak İçin İçerik Üretmek

Dijital pazarlama stratejisinde öne çıkan temel uygulamalar, markanızın görünürlüğünü ve otoritesini artırmak için web sitenizin arama motoru görünürlüğünü artırmaktır. Bunu sağlayabilmek için sürekli ve düzenli olarak içerik üretmeniz gerektiğini bilirsiniz.

SEO Visibility Nedir?

Sürekli ve düzenli içerik üretmek söylenildiği kadar kolay bir süreç değildir. Belirli bir içerik sayısına ulaştıktan sonra yani web sitenizin yüzlerce belki de binlerce sayfaya ulaştığında her sayfa için özgün anahtar kelimeler bulmak ve planladığınız tutarlı içerik stratejisine sadık kalmak oldukça zor bir hal alır. Öyle anlar olur ki SEO çalışmaları için içerik üretirken sadece daha fazlası içeriğe sahip olmak için içerik üretmek gibi bir yanılsamaya düşeriz. İçerik Üretmiş Olmak İçin İçerik Üretmek yanlıştır. Sitenizin kaynaklarını boşa harcamanız anlamına gelir, aynı zamanda siteniz zayıf ve yararsız içeriklerle dolar.

Daha İyi Blog Yazıları Yazmak İçin Bilmeniz Gereken 20 İçerik Pazarlama Aracı

Stratejik anahtar kelime araştırması yapmadan içerik hazırlama

Hazırlayacağınız içeriğin gerçek bir hedef anahtar kelimeyle alakalı olduğundan emin olmalı ve seçtiğiniz hedef anahtar kelimeyi hem H2 etiketleri ve yazı içerisinde doğrudan hem de destekleyebileceği yakından ilişkili anahtar kelimeler ile birlikte kullanmalısınız. Özenle hazırladığınız içeriğinizin tamamını arama motorlarına ileteceğini unutmayın ve benzer aramalar yapan birden fazla kullanıcıya aradıklarını bulmaları için yardımcı olmayı hedefleyin.

Hedeflediğiniz kitleyi harekete geçirebilen ve her zaman yenilenebilen uzun ömürlü içeriklere yatırım yapmak için zaman ayırın. Anlık trafiğe hitap eden gazeteci sıfatımız olmadığını düşünerek içerik pazarlamacıları ve SEO uzmanları gibi uzun ömürlü içerikler hazırladığımız içeriklerin bilgi sahibi olmak için arayışta olan kullanıcıları gerçek manada doyurucu olması önemlidir.

Optimize edilmiş güçlü bir içerik için ilk sayfa sonuçlarına ulaşmak için aylar alabilir. Bu çalışmayı yaparken hazırladığınız içeriğin sektörünüzle alakalı ve özgün olması gerekliliğini de atlamamalısınız.

#1 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 1: Zayıf İç Linkleme

#2 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 2: İçerik Üretmiş Olmak İçin İçerik Üretmek

#3 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 3: Link Verilmeye Uygun İçerik Üretmemek

#4 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 4: İçeriğin Görünürlüğünü Arttırmaya Çalışmamak

#5 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 5: Yanlış Kelimeler İçin Optimizasyon Yapmak

#6 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 6: Ücretli Reklam Kanallarından Destek Almamak

#7 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 7: Yereli Unutmak

#8 SEO Uzmanlarının Yaptığı En Büyük Hatalar 8: Site Optimizasyonunu Düzenli Olarak Yapmamak

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/worst-seo-mistakes/245363/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

0
Dönüşüm hunisi, satın alma süreçlerinin başından sonuna kadar izlenen yolları ifade etmektedir. Dönüşüm hunisinin kullanılması, satın alma süreçlerinin benzer bir yapıda ilerlemesinden kaynaklanmaktadır. Dönüşüm...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?