Ana SayfaSEOBing Artık AMP'yi Destekliyor

Bing Artık AMP’yi Destekliyor

-

Bing Artık AMP’yi Destekliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, Hızlandırılmış Mobil Sayfaların (AMP) mobil arama sonuçlarında desteklendiği duyuruldu.

Bu yeni gelişme, Bing AMP Görüntüleyicisi ve Bing AMP Önbelleği sayesinde gerçekleşiyor. ABD’de haber sayfalarında kullanılmaya başlayan Bing AMP, hızlıca yayılmaya devam ediyor.

ABD’deki kullanıcılar trend haber konularını aradığında, sayfanın en başında AMP olan sayfaların bir ön izlemesi ile karşılaşacak.

AMP sayfalar, Google’ın arama sonuçlarındaki gibi, Bing’te de şimşek simgesiyle gösteriliyor.

Google AMP Stories Nedir?

Bing Mobil Arama Sonuçları Artık AMP'yi Destekliyor
Bing Mobil Arama Sonuçları Artık AMP’yi Destekliyor

Bing Mobil Arama Sonuçları Artık AMP’yi Destekliyor

Bu yeni güncelleme, Bing’in, daha fazla ülkede daha fazla web sitesine ulaşmak istediğini açıkça gösteriyor.

Bing, AMP kullananlar site sahipleri ve reklamverenlere bazı tavsiyelerde bulunuyor;

“AMP’nin Bing içerisindeki içeriğini yayınlayabilmesi için, Bingbot’un (tarayıcımızın) AMP içeriği almasına ve bing-amp.com alanı için çapraz kaynaklı kaynak paylaşımına (CORS) izin vermesine izin vermeniz gerekmektedir.”

Ampproject.org alanı için paylaşım yapan CORS, AMP’nin etkin olduğu sitelerin ve reklamverenlerin çoğu tarafından zaten yetkilendirilmiş durumda.

Yapılması gereken tek şey, Bing’in mobil arama sonuçlarında AMP içeriğinizi görüntüleyebilmesi için izin verilen listeye bing-amp.com adresini eklemek.

Kaynak; Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...