Ana SayfaPazarlamaOnline Alışverişin Yarısından Fazlası Mobil Cihazlardan Gerçekleşiyor

Online Alışverişin Yarısından Fazlası Mobil Cihazlardan Gerçekleşiyor

-

Criteo’nun yayınladığı 2018’in 2. Çeyrek Küresel Ticaret İncelemesi’ne göre online alışverişin yarısından fazlası mobil cihazlardan gerçekleşiyor.

Criteo : Online Alışverişin Yarısından Fazlası Mobil Cihazlardan Gerçekleşiyor

Mobil internet ve cihaz erişiminin giderek arttığı şu günlerde Criteo önemli bir analiz paylaştı. Criteo 2018 2. Çeyrek Küresel Ticaret İncelemesi verilerine göre online alışverişin yarısından fazlası mobil cihazlardan gerçekleşiyor.

Criteo’nun hazırladığı rapor 80’den fazla ülkede yer alan 5000’den fazla perakendecinin verilerini kullanarak oluşturuldu.

Raporda kullanıcıların mobil kullanım alışkanlık ve eğilimleri de yer alıyor.

Mobil Uygulamalar Önemli Bir İtici Güç

Mobil uygulamalar, online satışlar için önemli bir itici güçtür. Raporda yer alan bilgilere göre uygulama üzerinden de satış yapan perakendeciler yıllık %30 daha fazla satış yapıyor.

Yine rapora göre özel mobil uygulama sahibi olan perakendecinin mobil uygulama üzerinden alışveriş yapan müşteriden geri dönüş alma olasılığı, web sitesi üzerinden alışveriş yapan müşteriden geri dönüş alma olasılığından daha yüksektir.

Bu analize birde örnek verilmiş. Kuzey Amerika’da, alışveriş uygulamalarının dönüşüm oranı internet alışverişinin dönüşüm oranının üç katından daha fazla.

Kendi e-ticaret sitelerinde mobil kullanıcıları kendi özel uygulamalarını indirmeye yönelten ve/veya e-ticaret sitelerinde mobil uygulamalarını tanıtan perakendecilerin mobil uygulama üzerinden satış oranları %31 oranında artıyor.

Fiziksel Satışları İyileştirmek İçin E-ticaret Satışlarınızı Analiz Edin

Analize göre fiziksel mağazalarında satışlarından memnun olmayan perakendecilerin fiziksel satışlarını iyileştirmek için e-ticaret ve mobil uygulama verilerini de analiz etmeleri fiziksel satışlarında neyi yanlış yaptıklarını bulmalarına yardımcı olacaktır.

Analizdeki en can alıcı nokta ise mobil alışverişin tüm dünyada azalış göstererek bu kitlenin anı oranda mobil uygulamalar üzerinden alışveriş yaptığını gösteriyor.

Raporun tamamını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak : Search Engine Journal

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...