Ana SayfaSEOBir Siteye Ait Tüm Alt Alan Adları Search Console'a Eklenebilecek

Bir Siteye Ait Tüm Alt Alan Adları Search Console’a Eklenebilecek

-

Google’ın üzerinde çalıştığı yeni güncelleme sayesinde bir siteye ait tüm alt alan adları Search Console’a eklenebilecek. Site yöneticileri sitelerine ait alt alan adlarını Search Console’a tek tek eklemek yerine geliştirilen yeni sistem sayesinde alt alan adlarını Search Console‘a otomatik olarak ekleyebilecekler.

Bir Siteye Ait Tüm Alt Alan Adları Search Console’a Eklenebilecek

Google Search Console üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Site sahiplerinin Search Console’a alt alan adlarını ekleme hakkında çağrılarına kulak veren Google, yaptığı açıklamada bu konu hakkında bir çalışma başlattıklarını belirtti. Google eğer bu güncellemeyi gerçekleştirirse artık bir siteye ait tüm alt alan adları Search Console’a eklenebilecek.

Search Console hakkında bilgi sahibi insanların aklına “Zaten alt alan adlarını Search Console’a ekleyebiliyoruz.” şeklinde düşüncesi gelebilir. Evet Search Concole’a zaten alt alan adları eklenebiliyor. Fakat bir siteye ait birçok alt alan adı olabilir. Bu alt alan adlarını Search Console’a eklemek ve takibini gerçekleştirmek oldukça zor olacaktır. Tam da bu noktada Google, “Domain Mülkü” olarak adlandırdığı yeni bir web mülkü türü oluşturdu.

Bu yeni mülk türü sayesinde, bir mülk Search Console’a eklendiğinde o mülke ait tüm protokoller ve alt alan adları da Search Console’a eklenecek.

Örneğin alan adımızı “indir.com” olarak tanımlayacak olursak, indir.com’u, indir.com’un herhangi bir alt alan adını ve indir.com’un yayınlandığı tüm protokolleri (https://www.indir.com, http://indir.com, http://dyned.indir.com/windows ve çok daha fazla varyasyon) Search Console‘da görülebilecek.

Yani Google, Alan adının tüm kullanım süresi boyunca içerdiği tüm URL’lere ilişkin verileri tek bir sayfadan görebilecek. Site sahipleri Search Console’da ana alan adına ait son 2 aydaki verileri görebilirken, alt alan adına ait verilerin sadece son ayını görebilecek.

Site sahipleri isterlerse alt alan adını Search Console’a ana alan adından bağımsız şekilde de ekleyip analiz edebilecekler. Yeni güncelleme şimdilik sadece Google tarafından kullanıma davet edilen kişiler tarafından kullanılabiliyor. Yani yeni özellik şuanda gerçek kişi ve siteler üzerinde test ediliyor. Bu da demek oluyor ki çok yakın zamanda bu özelliği herkes kullanabilecek.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Pinterest'te Nasıl Takipçi Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır?

0
Pinterest, dijital ortamda pazarlama yapıyorsanız her yönden yararlanabileceğiniz sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest’in bir yıl içerisinde edindiği aktif aylık kullanıcı sayısı,...