Ana SayfaSEOChrome, WWW'yi Geri Getirme Kararı Aldı

Chrome, WWW’yi Geri Getirme Kararı Aldı

-

Chrome bundan önce aldığı bir karar ile “M” ve “WWW” ön eklerini kaldırmıştı. Fakat gelen şikayetler sonucunda Chrome, WWW’yi geri getirme kararı aldı.

Bilmeyenler için;

Geçen hafta gelen Chrome 69 güncellemesinde, az önce de belirttiğimiz gibi “M” ve “WWW” ön ekleri adres çubuğunda gösterilmiyordu. Bununla kullanıcılarına kolaylık sağladığını düşünen Chrome, bu konuda yanıldı. Gelen şikayetler bunun tam tersini gösterdi.

“WWW” ve “M” ön eklerinin, kimlik avı tehditlerine yol açabileceğini söyleyen Chrome yetkilileri, güncellemenin bu soruna çözüm olabilmesi için geldiğini de dile getirdi.

SEO İçin Ücretsiz En İyi Chrome Eklentileri

“WWW” ve “M” Ön Eki Geri Geliyor

Gelen şikayetler sonucunda Chrome değişikliği geri aldı ve aşağıdaki bildirimi yayınladı.

Chrome M69’da, Chrome çok amaçlı adres çubuğunda” www” ve” m” gibi özel durum alt alanlarını gizlemek için bir değişiklik yaptık. Bu değişiklikler hakkında olumsuz geri bildirimler aldıktan sonra, M69’da Masaüstü ve Android için Chrome’da geri alma kararı aldık.

Fakat bu geri alma kararının geçici olduğunu da açıklamaya ekleyen Chrome, 70 güncellemesinde ‘WWW’ alt alan adını gizlemeye devam edeceğini de açıkladı.

M70’de, bu şekilde ayarlanmış bir versiyonu yeniden göndermeyi planlıyoruz: “WWW”’i gizleyeceğiz fakat “M” gizlenmeyecek. “M”‘i gizlememizin sebebi, bunu kullanıcının kontrolüne bırak büyük siteler bulduk. Sitelerin, “WWW” alt alan adının kullanıcı tarafından kontrol edilmesine izin vermemesi gerektiği konusunda daha fazla topluluk mutabakatı var.

Bu tartışma, daha geniş bir Chrome kullanıcısı topluluğuna da sunulacak.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...