Ana SayfaSEOSEO İçin Ücretsiz En İyi Chrome Eklentileri

SEO İçin Ücretsiz En İyi Chrome Eklentileri

-

SEO için ücretsiz en iyi Chrome eklentilerini sizler için sıralıyoruz. Geliştiricilerin SEO yapan kişilerin kullanması için onlarca eklenti yayınlamış durumda. Bu eklentiler bizlerin daha hızlı ve kolay çalışmamızı sağlıyor. Kelime analizlerinden tahmini ziyaretçi sayısına kadar onlarca bilgiyi bu eklentiler sayesinde erişebiliyoruz.

Kimler Kullanmalı?

Bu eklentileri sadece SEO uzmanları değil her site sahibi bulundurmalıdır. Siteniz hakkında analizlere bakarak sitenizi ziyaretçi akışına göre yönlendirebilir hedef anahtar kelimelerinizi yeniden şekillendirebilirsiniz. Eklentilerin bir çoğu ücretsiz bir şekilde yayınlanmış ve ücretli eklentilerden daha kaliteli olduğunu söyleyebiliriz.

SEO Eklentilerinin Çalışma Mantığı Nedir?

Bu tür eklentiler tarayıcınıza eklendiği andan itibaren veri toplamaya başlar. Yaptığınız aramalar girdiğiniz siteler gibi verileri toplayarak bir havuz elde eder. Bu havuzda ne kadar çok kişi olursa o kadar doğru sonuç elde edeceğinden dolayı sadece eklentileri kullananların verilerini değil farklı kaynaklardan da  veri topluyorlar. Örnek olarak Tahmini ziyaretçi gösteren eklentilerin çalışma mantığı şöyledir; İnternet kullanıcı sayısını veri tabanındaki kullanıcılara bölüştürüyor internet kullanıcı sayısını 8 kabul edelim, eklentiyi kullanan sayısı ise 2 olursa buradaki 1 kişi internet aleminde 4 kişiyi temsil ediyor. İşleyiş böyle olduğu için kullanıcı sayısı bilgilerin doğruluğunu etkiliyor.

 

 1. SimilarWeb
  En sevilen eklentilerden birisidir. Verdiği bilgiler gerçeğe yakın şekilde ilerlemektedir. Veriyi sadece eklentiden değil analytics bağlantısı ilede almaktadır. İçerisinde bulundurduğu veriler şöyledir; Ziyaretçi sayısı, Dünya sıralaması, Ülke sıralaması, Kategori sıralaması, Ziyaretçi kaynakları, Coğrafi kaynaklar, En çok ziyaretçi getiren arama sorguları, Ziyaretçi gönderen sosyal medya siteleri ve rakip siteler gibi kapsamlı bir bilgiyi bizlere sunuyor.
 2. Fatrank
  Fatrank hayat kurtaran ve bizi maddi açıldan rahatlatan bir eklenti. İşlevini bir çok site çok fahiş fiyatlardan hizmet olarak sunuyor ve bu eklenti bizi bu dertten kurtarıyor. Google Sıra Bulucu olarak hizmet veren eklenti tamamen ücretsiz. Tek yapmanız gereken sitenizi açıp eklentiye basmak ve istediğiniz kelimede seçtiğiniz ülkede kaçıncı sıradasınız anında görebilirsiniz.
 3. MozBar
  MozBar, kendi algoritması ile sitelere güven skoru belirleyen bir servisin üründür. En çok kitle ise reklam verenlerdir. Sitenin özgünlüğünü ve diğer değerlerini güncel şekilde analiz ederek puan belirliyor.
 4. Alexa
  Alexa ise yıllar önce çok popüler bir konumda iken şuan da unutulmaya yüz tutmuş durumda ancak verileri halen güncelliğini koruyor. Kullanıcılarından elde ettiği veri ile sitenizin Ülke ve Dünya sıralamasını yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda site kalitesi Alexa baz alınarak tespit ediliyordu.

 

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?