Ana SayfaPazarlamaGoogle Alışveriş Reklamlarına Video Eklenebilecek

Google Alışveriş Reklamlarına Video Eklenebilecek

-

Google‘ın vitrin reklamları olarak da adlandırdığı Google alışveriş reklamlarına video eklenebilecek. Kullanıcıların karşısına arama yaptıkları ürüne dair ürün reklamları çıkartılan Google şimdide reklam verenlerin alışveriş reklamlarına video ekleyebilmelerine olanak tanıyacak.

Google Alışveriş Reklamları Kuralları Değişiyor

Google Alışveriş Reklamlarına Video Eklenebilecek

Daha önceden sadece görsel eklenebilen Google Alışveriş reklamlarına video eklenebilecek.

Daha önceden alışıla gelmiş olan ve genellikle reklam türü ile alakalı büyük firmaların yeni reklam türünü denediğini görmüştük fakat videolu alışveriş reklamlarını henüz deneyen çıkmadı. Dolayısıyla yeni reklam türünü kullanacak olan reklamverenler aynı zamanda bu reklam türünü kullanan ilk reklamverenler olacak.

Google Alışveriş Reklamlarına Video Eklenebilecek
Google Alışveriş Reklamlarına Video Eklenebilecek

Google, Alışveriş Aramalarında Eşit Şartlarla Rekabet Etmeye Başlayacak

Video İçerik, Satın Alma Kararlarını Etkiliyor

Google‘ın yaptığı açıklamaya göre video içerikler satın alma kararlarını etkilemek açısından oldukça ikna edici. Google’a göre yeni ürünler bulmak ve tercihlerini daraltmak söz konusu olduğunda, alışveriş yapanların üçte ikisi videoların bir sonraki satın alma işlemlerinde onlara fikir verdiklerini belirtiyor. Ayrıca  bu kullanıcıların %90’ından fazlası, yeni ürünler ve markalar aracılığıyla yeni ürünler bulduklarını söylüyor. Tamda bu noktada videolu alışveriş reklamları devreye giriyor.

Google’ın videolu alışveriş reklamları, reklamverenlerin tek bir reklama birden fazla resim ve şimdi video yükleyebilmelerini sağlıyor.

Alışveriş reklamlarındaki video, bu reklam türünü zaten çalıştıran reklamverenlerin kullanımına sunuldu.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...