Ana SayfaSEODanny Sullivan Kimdir?

Danny Sullivan Kimdir?

-

Danny Sullivan profesyonel iş hayatına 1989 yılında Los Angles Times gazetesinde gazete grafikleri araştırmacısı olarak işe başladı. 1994 yılında ise “Orange County Register” da grafik muhabiri olmak için işinden ayrıldı.

Danny Sullivan İnterneti Keşfediyor

1995 Yılında interneti keşfeden Danny Sullivan gazetelerin istediği kadar gelişmeyeceğini düşünerek işinden ayrıldı. Ardından arkadaşının şirketinde genel müdür olarak işe başladı. Bu şirkette ise Kaliforniyadaki işletmeler için web siteleri yapıyorlardı. İşe başladığı zamanlarda çevrenin duyulmuş şirketlerini internete taşıdılar.

John Mueller Kimdir? Google’daki Görevi Nedir?

Danny Sullivan Arama Motorlarını Kurcalıyor

Genel müdür olarak çalıştığı firmanın tek işi web tasarım değildi aynı zamanda arama motoru optimizasyonu hizmetide veriyorlardı. Ancak o yıllarda arama motorları hakkında Webmasterlerin pek bir bilgisi yoktu. İşten arta kalan zamanında arama motorlarını araştırarak Nisan 1996 yılında “Web site yöneticileri için Arama motoru kılavuzu” başlığında bildiği her şeyi yayınladı.

İş hayatı boyunca araştırmacı kişiliği ile bir çok başarı elde eden Danny Sullivan, Arama motorları ve pazarlamaları ile ilgili bir çok içerik oluşturarak ücretsiz olarak paylaşmıştır. Kurduğu Third Door Media ile Arama motoru optimizasyonuna ışık tutar hale geldi. Düzenli olarak SMX adını verdiği konferanslar ile daha detaylı anlatımlar ile bilgisini Dünya’nın her yerine götürüyor.

Verdiği hizmetlerden dolayı bir çok büyük kuruluş en önemlisi ise Google’nin “Google Hikayesi” isimli kitapta kendisine özel bir bölüm ayrılmıştır.

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...